פניה למחלקה
Graphic Design
Architecture
Photography
FashionDesign
Cinema
Management
על הארכיטקט בחברתנו ובתקופתנו להיות אדם בעל אופקים תרבותיים רחבים, הלוקח אחריות ומחויבות במובן האישי והציבורי. כל זה דורש חינוך המספק לא רק מיומנויות, אלא פרספקטיבה תרבותית רחבה ומחויבות חברתית המביאה בחשבון את אילוצי העתיד מול צורך באיכות חיים וסביבה ראויים בעידן של שינויים מתמידים במרכיבי הסביבה, ובאורח החיים של תושבי הארץ לקראת בניית חברה ומקום איכותיים.
בכיכר ויצו הסמוכה למרכז האקדמי התקיים לאחרונה מרוץ המכוניות המסורתי של המחלקה לארכיטקטורה.
מרוץ המכוניות המסורתי של המחלקה לארכיטקטורה התקיים השבוע בכיכר ויצו הסמוכה למרכז האקדמי, במושבה הגרמנית.

מאידיאולוגיה לארכיטקטורה - שימור אתרי מורשת בעמק יזרעאל תערוכה של הסטודיו המחקרי של שנה ד' במחלקה לארכיטקטורה בקיבוץ יפעת
במלאת 100 שנה להתיישבות בעמק יזרעאל התקיים שיתוף פעולה בין המחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה לבין מרחב תכנון יזרעאלים הן בהיבט האקדמי והן בהיבט המחקרי

בתערוכת תרבותיקה בבית העיר בת"א הוצגו תוצרי סטודיו ורטיקלי של המחלקה לארכיטקטורה
תערוכת "תרבותיקה" שהתקיימה בבית העיר תל אביב ( 14/7 – 31/7 ) הייתה אקורד הסיום של הסטודיו ורטיקלי שהתקיים זו הפעם הראשונה במחלקה לאדריכלות.

זכייה גורפת בפרסים לסטודנטים במחלקה לארכיטקטורה בתחרויות רעיוניות של עמותת האדריכלים, עיריית חיפה והחברה הכלכלית חיפה
"אנחנו יודעים איפה, אתם תגידו איך" בקריאה זו יצאו עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל, עיריית חיפה והחברה הכלכלית לחיפה בהכרזה על 3 תחרויות פומביות רעיוניות לתכנון שלושה אזורים מהיותר חשובים של העיר חיפה.

סטודנטים במחלקה לארכיטקטורה זכו בפרסים על הצעותיהם לעיצוב מחדש של גשר אינטל במסגרת פרויקט 'מיצב סטרוקטורה דינאמית על גשר אינטל, חיפה'
בטקס חגיגי בבניין החדש הירוק של אינטל בחיפה הוענקו פרסים לסטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה אשר יצרו מיצבים על גבי הגשר החדש בIDC9 במסגרת קורס בנושא - סטרוקטורות חכמות - בהנחיית אדר' לירן צ'צ'יק והמעצב איתמר בורשטיין.

סטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה השתתפו באירועי 'בתים מבפנים 2010' שהתקיים בתל אביב
בתים מבפנים 2010' הוא אירוע ארכיטקטורה עירוני המתקיים אחת לשנה. מטרת האירוע היא לשפוך אור על הארכיטקטורה ולהציף לתודעה את הסביבה הבנויה.

מפגשים עיר - ים, חיפה - לה ספציה: חזית הים, המבנה והמרחב הציבורי
במהלך השנה האחרונה עסקו סטודנטים בסטודיו לתכנון אדריכלי שנה ד במחלקה לאדריכלות שבמרכז האקדמי ויצו חיפה בנושא חזית הים - המבנה והמרחב הציבורי, תוך הסתכלות מקבילה על חיפה והעיר לה ספציה שבאיטליה.

סטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה זכו בשלושת המקומות הראשנים בתחרות אדריכלות ירוקה 2009
הנהלת המרכז האקדמי והמועצה האקדמית מברכים את הסטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה (שנה ד') הזוכים בתחרות עיצוב המוצר במסגרת סמינר ירושלים לאדריכלות (בנושא אדריכלות ירוקה).

מיצב של סטודנטים לארכיטקטורה נבחר לביצוע באגף החדש של בית התפוצות
מיכל בר – עוז ויפעת מור, סטודנטיות שנה ד' במחלקה לארכיטקטורה, תכננו ויבצעו מיצב בחלל פיר המעלית, בלובי האגף החדש של בית התפוצות.

סדנה בנושא האור בארכיטקטורה בהנחיית אדר' J.M. BOTE
בתאריכים 9-13.3.2008, תתקיים סדנה בהנחייתו של אדר' J.M. BOTEY מברצלונה, ספרד.

...לצפיה בכל המאמרים לחץ כאן...

הגישה הרעיונית ותוכן הלימודים במחלקה מטפחים את הגישה הכוללנית לתכנון ע"י הדגשת האיזון בין נושאים בעלי אוריינטציה תכנונית-עיצובית, נושאים טכנולוגיים ונושאי רקע, תיאוריה וחינוך. חשיבות רבה ניתנת למפגש בין תכנון ארכיטקטוני, עיצוב תעשייתי ועיצוב מוצר, עיצוב פנים, עיצוב עירוני.

התוכנית מפתחת את תפיסת החלל והצורה ומקנה ידע עיוני והיכרות עם חומרים וטכנולוגיות תוך הבנת הסביבה התרבותית, האקלימית והאנושית, כאשר האדם במרכזה ותוך עידוד מחויבותו ואחריותו לערכי האיכות וייחוד שלה.

הקונטקסט המקומי, מטרת הלימודים במחלקה הנה להקנות לסטודנטים מודעות ואחריות לתנאים המיוחדים והדינמיים של החברה והתרבות הישראלית. עליהם להיות מסוגלים לחקור, להבין ולתת פתרונות הולמים לצרכים המשתנים של מדינה בעלת מגוון אוכלוסייה ותרבויות ולהיות מחויבים לגשר בין העבר הרחוק, העבר הקרוב והעתיד תוך פתרון בעיות דוחקות של ההווה. כל זאת מול תנאים של צמצום עתודות הקרקע, התגברות הצפיפות רמת המינוע ותהליך האורבניזציה ומאזן שברירי בין פיתוח אינטנסיבי לבין שימור איכות הקיים. בתנאים הצפויים של צפיפות מתגברת רואה המחלקה חשיבות ללימוד המרקמים ההיסטוריים הקיימים, ולכן מפתחת את תחום התכנון בסביבות היסטוריות.

ההכשרה רב-תחומית המשלבת לימודי ארכיטקטורה, עיצוב וחינוך מאפשרת לבוגרים להשתלב במערכת המקצועית בארכיטקטורה ובחינוך ברמה מקצועית ועיונית גבוהה. החשיבה החינוכית מושתתת על התפיסה, כי ארכיטקט איכותי יוכל למלא נאמנה את תפקידו כמחנך וכמוביל בחברה ובסביבה.