תערוכה קבוצתית EMPTY POOL

תאריך : 
חמישי, 29.11.2018 עד חמישי, 03.01.2019
שעות פתיחה : 
א'-ה' 10:00-18:00 ו' 10:00-13:00, שבתות פתוחות לכבוד חג החגים: 15.12, 22.12 בין השעות 12:00-19:00
מיקום : 
המרכז האקדמי ויצו חיפה
הוספה ליומן : 
תערוכה קבוצתית EMPTY POOL

תערוכה קבוצתית של אמני הגרפיטי:

Erezoo  /   Zivink   /   Swan  /   Mashiah  

 

לגלריית העבודות

לאיבנט בפייסבוק

 

 

התערוכה הפותחת את תכנית התערוכות בגלריה של המרכז האקדמי ויצו חיפה לשנה זו, מפגישה לראשונה לתערוכה קבוצתית ארבעה ציירי רחוב מן הדור הצעיר המתגוררים בחיפה ופעילים בשנים האחרונות במרחב האורבני של העיר כמו גם בפרויקטים נוספים של ציורי קיר ברחבי הארץ.

הארבעה: Erezoo, Zivink, Swan,  Mashiah  (המוצגים בכינויים כציירי רחוב) הם מעצבים, אמנים פלסטיים וציירי גרפיטי פעילים, מכירים זה את זה זמן רב מזירת הציור האורבני, ושיתפו פעולה בהרכבים כאלה ואחרים במיזמי-חוץ שונים.

שם התערוכה, Empty Pool (בריכה ריקה) הוא מטאפורה למרחב העירוני בה פועלים האמנים, הכולל בדרך כלל אתרים שהיו פעילים בעבר ונעזבו...מקומות נטושים אשר פעם שקקו בהם חיים. השם מתייחס לבריכה קונקרטית הממוקמת בהדר הכרמל ומייצגת מצב אורבני כזה. תחושת ההיעדר והתפוגגות החיוניות הבאה לידי ביטוי בפעולת הריקון של המים (מקור החיים), משחקת אף היא בשם התערוכה, המצביע גם על מהות העשייה של ציירי הגרפיטי, המפיחים חיים במקומות דוממים ונעזבים.

 

אולם, אין זה המקרה בתערוכה זו. כאן הוזמנו האמנים לפעול בחלל פעיל, בגלריה המציגה בקביעות אמנות ועיצוב. לא היתה כאן כל כוונה "להכניס את הרחוב לתוך הגלריה" או "למסד את ציור הגרילה המחתרתי והלא-חוקי". התערוכה מבקשת להציג ציור קיר דינמי, צעיר ואורבני על גבי הקירות הניצבים בלב בנין תוסס של מכללה לעיצוב, שעניינה תרבות חזותית על כל גווניה.

טשטוש הגבולות שבין הרחוב לממסד מתרחש כבר כמה עשורים, כשאמנים שהחלו דרכם ברחוב חצו את הקווים לתוך חללים ממוסדים ו"לגיטימיים". גם אמנות הרחוב עברה בשנים האחרונות מיסוד בדמות פסטיבלים לאמנות-רחוב או פרויקטים שונים המתוכננים על ידי גורמים רשמיים.

 האמנים יתייחסו בתערוכה זו אל מבנה הגלריה וצורת הקירות כעבודה תלוית-מקום (site specific), בתכנון כולל שמתייחס לחלל זה ובציורים שגובשו במיוחד לתערוכה. בנוסף הם יצאו מן הגלריה אל מגרש החנייה ויציירו על משאית נטושה העומדת בו דרך קבע.

האמנים פועלים בתערוכה זו כיחידים וכקבוצה בו-זמנית, כשהם משלבים אזורי יצירה משותפים (בהם הם מגיבים זה לזה) לצד אזורים בהם ניתן ביטוי אישי לכל אחד מאמני הקבוצה. בחלקים אישיים אלה ניתן מקום לשפות האמנותיות המובחנות של כל אחד מן האמנים, אשר נעות בין שפה סכמטית ואיורית לשפה רישומית וציורית. יחד עם זאת, סקלת צבעים שנבחרה במשותף מחברת בין כל הציורים כמו גם החלטות לגבי מיקום וקומפוזיציה. בתערוכה ישולבו טכניקות אופייניות לציור גרפיטי (ציור ישיר ושימוש בספריי) לצד טכניקות רחוב נוספות המשלבות אובייקטים מן הנמצא (ready-made) ושימוש בחומרים מודפסים.

 

Mashiah

אמן אוטודידקט, פעיל כצייר הן בסטודיו והן במרחב הציבורי. במקביל עוסק בעיצוב גרפי לפוסטרים וסטיקרים.

אמן אורח בפרויקט "הקרן" בחיפה (בחסות קרן הדרים). הציג תערוכת יחיד.

יצירתו נעה סביב תכנים הנוגעים בתקשורת בין-אישית. חי ויוצר בחיפה.

 

Erezoo

אמן רחוב, מאייר ומעצב, פעיל באירועי אמנות, מוסיקה ותרבות. בוגר המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצו חיפה. צייר גרפיטי במרחב הציבורי מזה כ-5 שנים. השתתף במספר תערוכות קבוצתיות והציג תערוכות יחיד. הפיק פסטיבלי אמנות-רחוב בחיפה.

עבודותיו עוסקות פעמים רבות ביחס בין האדם לסביבה ולטבע (ומכאן כינויו). הן מציעות סיפור אניגמטי המחבר בין המציאותי לסוריאליסטי. חי ויוצר בחיפה.

 

Zivink

אמן רחוב, מאייר, קריקטוריסט ואמן רב-תחומי. בוגר המחלקה לאנימציה במוסררה - ביה"ס הרב-תחומי לאמנות וחברה ע"ש נגר, ובוגר המחלקה לאיור בשנקר - המכללה להנדסה, עיצוב ואמנות. הציג בתערוכות קבוצתיות ובתערוכות יחיד. נמשך לעולמות תוכן אנושיים ורגשיים ולהבעה עזה וגרוטסקית. ציורי הגרפיטי שלו ניזונים מן הקומיקס האירופאי ומן האסתטיקה של הקומיקס והטלוויזיה האמריקניים. חי ויוצר בחיפה.

 

Swan

אמן רחוב, מעצב ומאייר. בוגר המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצו חיפה. פרוייקט הגמר שלו זכה בפרס "אאא" (לשנת 2018) לקידום ועידוד עיצוב ומחקר בתחום הטיפוגרפיה והשפה העברית.

צייר גרפיטי משנת 2006 ואילך. עסק באמנות רחוב באופן עצמאי ובהרכבים שונים והשתתף במגוון פרויקטים בתחום. היה שותף לפיתוח וארגון אירועי רחוב שונים בחיפה. השתתף בתערוכות קבוצתיות.

עבודותיו נטענות בתכנים ובדימויים באופן לא מודע. הוא מאפיין את הדמויות שהוא מצייר באמצעות צורות וכתמים גראפיים בצבעים עזים ורוויים, ומרבה לתאר פרצופים בסגנון קווי. חי ויוצר בחיפה.

 

להורדת ההזמנה (PDF)