תערוכת בוגרים 2018

תאריך : 
רביעי, 18.07.2018 עד שבת, 28.07.2018
שעות פתיחה : 
א-ה: 12:00-20:00, שישי: 10:00-14:00, שבת 10:00-22:00
הוספה ליומן : 
תמונת אירוע תערוכת בוגרים

פתיחה חגיגית : יום ד'  18.7.2018  בשעה  20:30

נעילה: מוצ"ש 28.7.18

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

לאיוונט בפייסבוק

 

 

 

פרופ' דוד אלכסנדר, נשיא המרכז האקדמי:

" דבריהם של ראשי המחלקות המובאים כאן  מסכמים הן את החזון המקצועי של כל אחת ממחלקות המוסד והן את הישגיהם של בוגרי תשע"ח.

המרכז האקדמי ויצו חיפה ממשיך, כבעבר, לטפח מצוינות ומקוריות תוך שימת דגש הן על החדשנות המלווה את עולם העיצוב והיצירה והן על המעורבות הקהילתית המאפיינת את המוסד מראשיתו.

אנו גאים בבוגרינו ומאחלים לכל אחת ואחד מהם דרך צליחה במסע המקצועי המאתגר שהם יוצאים אליו".

 


 

ירון שין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית:

המעצב כשומר הסף – אחריות, תוכן ואסתטיקה

כמעט כל אספקט בחייו של אדם עובר דרך ידיו המטפלות של המעצב. מהאישי ביותר דרך הציבורי לסוגיו ועד הלאומי. אחריות כבדה זו דוחפת את המעצב אחורה, אל העוצמה והכוח הנמצאים מאחורי הקלעים של ההחלטות הגדולות המשפיעות על חיינו, ושמה את המעצב בקו אחד עם המנהיגים וקובעי הדעת. המעצבים מוצאים עצמם בראש פירמידת ההחלטות לא רק בבואם לטפל בנושאים של אסתטיקה (ה-איך) אלא בהחלטות הנוגעות לתוכן (ה-מה). התפקיד החדש של המעצב דורש ממנו להיות מחויב לתרבותו וסביבתו, מהמעגל הקרוב והאישי, דרך הציבורי-לוקאלי ועד למעגל המרוחק הרחב והגלובלי.

השנה, סטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית ועיצוב נוקטים עמדה בזיקה של אחריות כלפי אותם מעגלים, ומיישמים אותה זו בארגז הכלים האדיר העומד לרשותם – אשר בוחן שנה אחרי שנה את גבולות הדיסציפלינה - ובכך מייצרים, משפיעים ומתווכים עבור כולנו את המציאות האישית, הישראלית, והעולמית על גווניה.

 

מנחי פרויקט הגמר |  ירון שין, פרופ' טרי שרויאר, עדה ורדי, עדי סופר, שי גולן, נעה סגל, אסא צירלין, סוף מיילס, מורן ברק, גיל לי אלון קוריאל, מירה פרידמן, אילן ויינטרוב, ברק דרורי, שחר קובר, רן בוגין, אורי אופיר, יפעת גלילי, בת דזבלי.


 

 

פרופ' אדר' אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה:

'התערוכה'

השנה יציגו הסטודנטים במחלקה לארכיטקטורה 'תערוכה'. תערוכה שבה חמישה "חדרי גלריה": פרות קדושות – העוסק במיתוסים במרחב הציבורי הישראלי, שומרי הגלקסיה – העוסק בסביבה מקיימת ותשתיות, כאן גרים – העוסק בחיי הקהילה, לחם וחמאה – העוסק במגורים כחלק הארי בסביבה הבנוייה ומעשה מרכבה – העוסק במורכבות המעשה העירוני.

הנושאים משקפים את היריעה הרחבה של תחומי העניין והעשייה ואת רוח המחלקה לארכיטקטורה. הפרוייקטים נעשו במסגרת של סטודיו בו צוות רחב של מנחים ויועצים מלווה את הסטודנט לאורך התהליך. תחילתו בהגדרת הסוגיה וסופו בפרויקט אדריכלי כפרק האחרון בתזה האישית של כל סטודנט. בחירת הסוגיה/נושא אמורה לבטא

את עמדתו של הסטודנט (ערכית וביקורתית) בתחום אותו בחר לחקור תוך התמודדות עם האתגרים שמציבה לנו הסביבה הטבעית והבנויה. כל זאת מתוך ראיה מציאותית ומפוכחת.

 

מנחי פרויקט הגמר |  פרופ' אדר' אירית צרף נתניהו, אדר' אודי כסיף, אדר' שחף זית, אדר' אייל מלכא, אדר' פרח פרח. אדר' דני שומני (design options), ד"ר רוזה פרנסיס (קונס'), אדר' זיוה קולדני (נוף), ד"ר אביגיל דולב (אקולוגיה), ד"ר ליאורה ברעם שחל וד"ר הדס שדר (תזה).


 

 

עמית זולר, ראש המחלקה לצילום:

המרחב הפוליטי על פי הגדרתה של המחלקה, הוא אותו מרחב בו מתנגשות הכיתות השונות המרכיבות את התרבות והחברה. מהלכים של קבוצות רוב אל מול קבוצות מיעוט ושינוי הלך הרוח בין המחזיקים בכח, בשררה ובשיח הם תופעות אליהם מתייחסת האמנות בצורות שונות אשר חלקן הן קונקרטיות של מקרים פרטיים או כלליים יותר וחלקן טבוע בשפה עצמה.
בוגרי מחזור תשע״ח פוליטיים מתמיד, מחדשים צורות שיח, ולא פוחדים לעמוד בצד המבקר, הצד היוצר את האנטי תיזה, צד המיעוט או לצידו של המיעוט.
בנייתו מחדש של מסגד אל אקצה, מאבני בנייה עשויות בקלווה. סיפורן של בנות המגזר הערבי הנישאות מוקדם מדי ועוברות שבעה מדורי גיהנום. סיפורה של משפחה הנמלטת מפוגרום רוסי באמצעות שלייה וצרור זהב ומשפחה אחרת אשר אוצרת בחובה ארבע דתות. סטודנטית המנקה בכל דרך את עולמן של הזונות במומבאי מגברים. סטודנט המרכיב במלאכת מחשבת עולמות סטיל לייף מחומרים אותם הוא אוסף בחנויות הכל הדולר. סיפורה של סבתא בת קיבוץ אשר מורישה ומחלקת את כל רכושה בין נכדיה בעודה בחיים.

פרוייקטים אלו, מייצגים רק חלק מהקונפליקטים אותם יחשפו בוגרי תשע״ח בתערוכה. הם יעשו זאת באמצעות תצלומי סטילז סרטי קולנוע ועבודות וידאו ארט. ראוי להאמר כי גם עצם הגדרת הטריטוריה בה פועלת המחלקה, סטילז, קולנוע על כל גווניו ומדיה, הוא מעשה פוליטי.

 

מנחי פרויקט הגמר |  מנחים ראשיים : רובן קופרמן / עמית זולר

מנחים אישיים : אורי גרשוני / יפעת גלילי אלקיים / ענת שוורץ / ערן ברק / אלעד קידן


 

 

מירב לביא, ראש המחלקה לעיצוב אופנה:

המחלקה לעיצוב אופנה הציגה את קולקציות הבוגרים לשנת 2018 בתצוגת האופנה השנתית בפני קהל רב של אנשי תעשיית האופנה, התקשורת ובני המשפחה הנרגשים של הבוגרים.

 18 מעצבי אופנה סיימו השנה ארבע שנות לימוד, והם מוכשרים להשתלב בענף האופנה בכל אופן בו יבחרו. במהלך הלימודים, הם קיבלו כלים באמצעותם יוכלו להחליט לאן פניהם מועדות בתחום דינמי  ומאתגר זה.

יש מהם שיהיו מעצבים בעלי סטודיו משלהם, שם יוכלו להביא את עצמם לידי ביטוי יצירתי וייחודי ; יש מהם שישתלבו בתעשיית האופנה כמעצבים, קניינים או מנהלים לעתיד ויעבדו בחברות אופנה גלובליות  ויש שיקימו חברה בעצמם.

בקולקציות הגמר התמודדו הבוגרים עם שבירת מוסכמות בעולם האופנה והטקסטיל: הם פיתחו גזרות, צלליות וחומרים חדשים אשר שולבו בקולקציות בעלות כתב יד אישי וייחודי לכל סטודנט. במהלך השנה שכללו טכניקות הדפסה ואריגה שונות ושילבו עבודת טקסטיל עם עיצוב תלת מימד, במטרה להגיע בסופו של תהליך לקולקציה יצירתית וחדשנית.

 

מנחי פרויקט הגמר |  טליה בורק, ד"ר עומרי גורן, שאול אהרוני, עידו רקנטי, אסתי גרינבוים, מרינה מוחין