תערוכת בוגרים 2019

תאריך : 
שלישי, 23.07.2019 עד שבת, 03.08.2019
שעות פתיחה : 
א-ה: 10:00-20:00, שישי: 10:00-14:00, שבת 10:00-22:00
מיקום : 
המרכז לאמנות עכשווית - פירמידה, רח' ואדי סאליב 30, חיפה
הוספה ליומן : 
תערוכת בוגרים 2019 המרכז האקדמי ויצו חיפה

 

פתיחה חגיגית : יום ג'  23.7.2019  בשעה  20:00

נעילה: מוצ"ש 3.8.19

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה וחינוך | צילום | עיצוב אופנה

לאיבנט בפייסבוק

 

הסטודנטים המסיימים השנה, שמו לעצמם מטרה ברורה באמצעות תערוכת הבוגרים להעביר מסרים אקטיביסטיים ולתרום לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. התערוכה וכך גם העבודות מורכבות מדיסציפלינות רבות, המשקפות את מורכבות הנושאים.

 

לראשונה מאז הקמתו, התערוכה השנה יוצאת מגבולות המרכז האקדמי ויצו חיפה, ותוצג בחללי תצוגה מוזיאוני בפירמידה- מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, המשמש כפורום ציבורי, המהדהד באורח דינמי את זיכרון העבר עם הפנים לעתיד. בנוסף, לראשונה ארבעת מחלקות העיצוב יציגו יחד בחללים משותפים. מבקרי התערוכה ייהנו מתערוכה המשלבת בחלל אחד מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות, דימויים ונושאים.

 

לדברי נשיא המכללה, פרופ' שמעון עמר: "השנה, התבקשו הבוגרים להתמודד עם חוויה חדשה ולהתמודד עם אופן העמדת פרויקטי הגמר במבנה הפירמידה,  ודרך בחינת ייחודיותו של המבנה וייעודו כמוזיאון להציג את העבודות בפני המבקרים, ולצאת מחללי המרכז האקדמי, המוכר להם היטב. השילוב הזה בממשק שבין האמנות ליצירה של המחלקות השונות, בין הפרקטיקה המעשית לחיי היום יום, אמור להעניק למתבונן יצירה המהווה מקשה אחת מתוך חיינו, ולא חלוקה מחלקתית ומסורתית על פי תחומי לימוד. אני מקווה שניסוי זה שנעשה בשיתוף עם מובילי הפירמידה ובראשם סגן ראש העיר מר דובי חיון, יהווה בסיס לעבודה שונה ואחרת בין המחלקות לקראת תערוכת הבוגרים בשנים הבאות"    

 


 

 

ירון שין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית:

"המחלקה לתקשורת חזותית תופשת את מקצוע העיצוב הגרפי כדיסציפלינה אינטלקטואלית, טכנולוגית, אמנותית ותקשורתית, העוסקת בתרגום הצרכים של הקהילה והיחיד לשפה חזותית ברורה. השנה, בתערוכת הבוגרים ניתן לראות כיצד מגיבים הסטודנטים-הבוגרים להשפעות הטכנולוגיות הסובבות אותם ומשלבים אותם בנושאים האקטואליים המשפיעים על חייהם. כלי עיצוב פרקטיים הופכים לאמצעי להבעת עמדה ולספר סיפור באמצעים חזותיים. כלי האיור, העיצוב הקלאסי ויצירת הדימוי- הופכים בידיהם למשחקי מחשב, אנימציות ופרויקטים בעלי אופי ויזואלי-מחקרי ניסיוני, לעיתים בתוכן (כמו סרטה של זהר יוסיפון העוסק במהגרים הדיגיטליים), ולעיתים בטכנולוגיה עצמה (כמו בעבודתו הדוקומנטרית של בר גליק על צמד המוזיקאים סיימון וגרפונקל, אשר עושה שימוש במציאות רבודה, ובעבודתה של אופל קודובצקי המשלבת איור קיר ומציאות רבודה בעיסוקה בנושא המתח הקיומי השורר בעוטף עזה- מקום מגוריה). הנושאים המגוונים נעים בין האישי, הציבורי ואפילו הלאומי (כמו בעבודתה של אדווה צאלאח, הבוחנת את המשמעות הסמלית של דגל המדינה כיום ועורכת בדגל ניסויים בהבנת כוחו ומשמעותו).

 

פרופ' אדר' אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה וחינוך:

"אז מה מטריד את אדריכלי העתיד? בין הסוגיות שהסטודנטים בחרו לעסוק בפרויקטי הגמר עולים נושאים סביבתיים, פוליטיים, חברתיים ועירוניים. כן, בדומה לכל שנה. אולם הפעם, הדגש הוא על הקונפליקט בין אוטופיה למציאות. בכל אחד מהנושאים עולה קונפליקט שדרכו הסטודנטים מראים כיצד העשייה האדריכלית, בכל קנה מידה ובכל מקום, יכולה להיות מעורבת בחזון אופטימי לחיים, לתרבות ולסביבה טובים יותר. אנו מחייבים עמדה אישית, מחייבים סוגיות שהדיון בהן, דרך הפרויקטים, תורם לשיח הציבורי ולא רק ל"דיסיפלינה" ".

 

ערן ברק, ראש המחלקה לצילום:

"בוגרי המחלקה לצילום מבקשים להגיב לתהליכים חברתיים, פוליטיים, תרבותיים ואמנותיים אל מול מציאות המשתנה תדיר. הצילום שהפך לכלי הנגיש לכל, הופך לשפה שגורה אך עדיין לא מפוענחת.  עבודות הבוגרים שולחות מבט חוקר ועירני להתפתחויות המדיום הצילומי. המגוון הרחב של העבודות מבטא את הקולות השונים המרכיבים את המחלקה ואת מושאי מחקרה".

 

מירב לביא, ראש המחלקה לעיצוב אופנה:

"18 מעצבי אופנה סיימו ארבע שנות לימוד, והם מוכשרים להשתלב בענף האופנה בכל אופן בו יבחרו. בקולקציות הגמר התמודדו הבוגרים עם שבירת מוסכמות בעולם האופנה והטקסטיל: הם פיתחו גזרות, צלליות וחומרים חדשים אשר שולבו בקולקציות בעלות כתב יד אישי וייחודי לכל סטודנט. במהלך השנה פיתחו טכניקות הדפסה ואריגה שונות ושילבו עבודת טקסטיל עם עיצוב תלת מימד, במטרה להגיע בסופו של תהליך לקולקציה יצירתית וחדשנית. גם השנה אנו ממשיכים ליהנות משיתוף פעולה מכללתי בין - מחלקתי פורה עם המחלקה לצילום, בראשות ערן ברק ובהנחייתה של הצלמת מיכל חלבין: הדגמים שלפניכם צולמו לתיק העיתונות בידיהם הנרגשות והמוכשרות של סטודנטים מהמחלקה לצילום."