שגית זלוף נמיר - ברירה טבעית | תערוכת צילום

תאריך : 
חמישי, 26.02.2015 עד שני, 30.03.2015
זמן : 
10:00 עד 18:00
מיקום : 
גלריה ראשית
מנחה \ מציג : 
שגית זלוף נמיר
הוספה ליומן : 
שגית זלוף נמיר - ברירה טבעית

אוצר: פרופ' מיכה קירשנר

 

 

שגית זלוף נמיר, בוגרת המחלקה לצילום ומדיה ומרצה במחלקה, מציגה בגלריה של המרכז האקדמי ויצו חיפה מקבץ עבודות מהשנים האחרונות ועבודה חדשה 'גולם' (2015). בתצלומים מוצגים אובייקטים אורגניים, מעולם החי והצומח, אותם לקחה שגית וטיפלה בהם: פיסלה, עטפה, חיברה, תפרה והציבה את האובייקטים מחדש. באמצעות הפעולות הפיסוליות ובאמצעות הצילום, הפכו האובייקטים לאורגניזמים חדשים, מפתים ומרתיעים בעת ובעונה אחת, ובודקים את הקשר בין האתיקה לאסתטיקה.

 

פרופ' מיכה קירשנר, אוצר התערוכה, על העבודות המוצגות:

"בתערוכתה ברירה טבעית, שגית, לכאורה, מלקטת אובייקטים מהעולם הנגלה "כפשוטו". אך באמנות כמו באמנות דבר אינו "כפשוטו". הרי מאחורי כל "כפשוטו" נגרר לו ה"הלא כפשוטו" שהוא הפרשנות האסוציאטיבית והסימבולית, החושפת עצמה רק במבטים חוזרים. עוד יותר כך בעבודותיה של שגית. שגית נוטלת "מוצרים" חילוניים, יומיומיים (במנעד שבין תינוק ארוז בסדין ועד מנת קובה עשויה מסלק) והם פרוסים על משטח סטרילי שכבר מהדהד סביבת מעבדה), ומשליכה דרכם, בצעקה חרישית, את "הלא כפשוטו". את אותו רובד סמוי שזיהויו מעצים רגשות ותובנות.

יכולתה של שגית לנכס אובייקט, לנתקו מההביטט הטבעי שלו, והשלכתו לזירה סטרילית (בי"ח? מעבדה?) נעשה, לכאורה, ביד קלה, אך דה פקטו בעבודה מפרכת ואנליטית (כי לא קלה היא דרכו של החוקר). שגית מפרקת ומרכיבה את המנעד הרגשי במהלך כירורגי מרתק ההופך דימוי מוכר למערכת קלידוסקופית המאפשרת מבטים משתנים, ויש לומר מטרידים, ומייצרת תובנה חדשה ואלטרנטיבית. מהלך זה מאפשר לנו, הצופים, ליטול את חסד תובנת "הלא כפשוטו" הרגשי והמטלטל של שגית הביתה ובתוספת שקית גדושה בחמלה מבית היוצר של האמן"

 

שגית זלוף נמיר היא ילידת חיפה, ובוגרת המחלקה לצילום במרכז האקדמי ויצו חיפה (2004) ובימים אלה מסיימת לימודי תואר שני בתכנית הבינתחומית באמנות של אוניברסיטת ת"א. צלמת, מרצה לצילום, אוצרת. הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם. עבודותיה נמצאות באוספי מוזיאונים ובאוספים פרטיים בארץ ובעולם.  

 


 

שעות פתיחה:

א' – ה' 10:00 – 18:00

ו' 10:00 – 14:00

שבת- סגור

 

לצפייה במבחר עבודות מתוך התערוכה