תאהבי את עצמך, לכי להבדק

עמותת 'אחת מתשע' ולימודי חוץ במרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם רשת ג.ר.א.ס שתמכור תכשיט ייחודי המזכיר לכל אישה: "תאהבי את עצמך. לכי לבדיקת גילוי מוקדם לסרטן שד"

 

שיתוף פעולה אמנותי וייחודי למען עמותת 'אחת מתשע': תכשיט ייחודי שעיצבה סטודנטית בלימודי חוץ של המרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה בסימן המאבק בסרטן השד יימכר לקראת החגים ברשת ג.ר.א.ס. ההכנסות יוקדשו לעמותת 'אחת מתשע' התומכת בנשים המתמודדות עם סרטן שד ופועלת לקידום מודעות לגילוי מוקדם מציל חיים. 

 

סיגל רצין, מנכ"לית 'אחת מתשע': "אנחנו נרגשות משיתוף הפעולה המיוחד עם לימודי חוץ ויצו חיפה, רשת ג.ר.א.ס אמנות ישראלית ומתחם שרונה שנרתמו כולם לטובת עמותת 'אחת מתשע' ופעילותה להעלאת מודעות בקרב נשים ללכת ולהיבדק מתוך הבנה כי גילוי מוקדם של סרטן שד מציל חיים. התכשיט יזכיר לכל אחת ואחת מאיתנו: "תאהבי את עצמך. לכי לבדיקת גילוי מוקדם".

 

התכשיט 'פנינה' זיכה את הסטודנטית איזבלה נסר במקום הראשון בתחרות שנערכה בויצו חיפה. הסטודנטים התבקשו לעצב תכשיט מקורי שמטרתו להזכיר לנשים להציב את בריאותן בראש סדר העדיפויות, ולהניע אותן ללכת לבדיקת גילוי מוקדם של סרטן השד. איזבלה בחרה להתמקד בגוף האישה כפנינה. לדבריה, "כשם שהפנינה מופקדת למשמרת בצדף, כך הפקיד בידנו הטבע את גופנו למשמרת". 

 

עיצוב התכשיט של ג.ר.א.ס לאירוע על פי העיצוב של איזבלה נאסר.
צילום: אלי גרוס. סטודיו קרן אור

 


 

ראיון עם איזבלה נסר , הזוכה בתחרות אחת מתשע

 

מה היו המחשבות שלך כשקיבלת את הבריף?

כשקיבלתי את ההזמנה להשתתף בפרויקט של 'אחת מתשע' התחברתי אליו באופן מיידי. ראיתי בזה הזדמנות אדירה לבטא את עצמי כאמנית ובאותו הזמן להיות חלק מפרויקט שיכול לחולל שינוי. שינוי באופן בו אישה רואה את הגוף שלה ולוקחת אחריות על בריאותה. שינוי על ידי תמיכה בארגון 'אחת מתשע' ובכך שאני שמה אותו במרכז.

 

מאיפה לקחת את ההשראות שלך?

בעבודה שלי אני חוגגת את הגוף הנשי ושמה אותו במרכז כדי לעורר את המודעות ולתת לו תשומת לב. גוף האישה הוא חושני, רגיש ועם זאת חזק. גוף שעובר את ייסורי הלידה, ויכול לשאת קשיים וכאבים בו זמנית. גוף שנותן כל כך הרבה כאישה, אם ורעייה – חשוב לשמור עליו!

בעבודה רציתי להבליט את גוף האישה כערך חשוב ולהתמקד באיברים השונים שלו דרך התכשיטים.

ברוב התכשיטים השתמשתי באלמנטי הפנינה והאלמוג, שבעיניי מסמלים יופי, חושניות, עדינות אבל גם חוזק וכוח, בדיוק כמו גוף האישה. 

 

איך היה התהליך עם המנחים? האם הרעיון השתנה במהלך העבודה בין הסקיצות?

אני רוצה להודות למנחה שלי דליה, שהייתה מאוד תומכת ונתנה לי השראה רבה במהלך הלימודים בלימודי החוץ של ויצו. למדתי ממנה המון. היא ליוותה אותי לכל אורך הפרויקט.

 

איך ההרגשה לנצח בתחרות?  

זאת הרגשה נפלאה לדעת שהעבודה שלי נבחרה, שלעבודה שלי יש ייעוד. אני מאוד מודה לכל הגורמים על ההזדמנות ועל שזכיתי להשתתף בפרוייקט זה שתומך בנשים שחלו בסרטן שד ומעלה את המודעות למחלה זו.

אחת בשביל כולן וכולן בשביל אחת.

 

 

לגלריות העבודות מהמפרויקט

לגלריית התמונות מההשקה

לפרטים נוספים על אירוע ההשקה