המחלקה לעיצוב אופנה נפוצות - FAQ

 

 


 

מה ההבדל בינכם לבין מוסדות אחרים שמלמדים עיצוב אופנה?

בתום  ארבע שנות לימוד במחלקה  אנו מעניקים תואר בעיצוב אופנה ובהוראה לעומת מוסדות מתחרים אשר מעניקים תואר בעיצוב אופנה בלבד למרות משך זמן לימודים זהה.
המחלקה בוחרת לקיים את תוכנית הלימודים בקבוצות קטנות, ובכך מאפשרת לכל סטודנט לקבל את מקסימום הזמן והמשאבים אשר יובילו אותו להתמקצעות ולפיתוח כתב יד אישי, תוך שהוא נחשף  לתכנים גלובליים בעולם האופנה ועדכון ברוח התקופה אשר משלבת מושגים בסטיילינג וקניינות.

 

למה כדאי ללמוד עיצוב אופנה לתואר ראשון?

עיצוב אופנה הוא חלק ממכלול לימודי עיצוב. לימודים אלו מקנים הבנה בכל תחומי העיצוב והסטיילינג בכלל ולימוד האופנה בפרט. משך הלימודים מאפשר חשיפה ולמידה לעומק של תחומי אופנה מגוונים לדוגמה: אופנת גברים, אופנת נשים, מחויטים, טקסטיל, אביזרים ועיצוב ממוחשב. בנוסף משולבות בתוכנית  סדנאות שונות שמטרתן הכשרת הבוגרים בטכניקות מגוונות הנחוצות לקריירה משגשגת בעולם האופנה בארץ ובחו"ל (מיתוג, בניית קולקציות, סטיילינג, קניינות וכד')

 

למה אני צריך תעודת הוראה בלימודי תואר בעיצוב אופנה?

אנו במרכז האקדמי, רואים במעצבים אנשי רוח וחינוך, מובילי דעה, המעצבים עבור אנשים בחברה. לשם כך עליך להכיר ולהבין את הנורמות והאנשים החברים בה. בנוסף, לימודי החינוך מעניקים כלים חיוניים עבור מעצב בשוק העבודה (שיווק, עמידה מול קהל, רטוריקה וכו') ואופציה תעסוקתית נוספת.

 

מהם תנאי הקבלה למחלקה?

תנאי הקבלה כוללים תנאי סף של בגרות ותהליך מיון הכולל שני שלבים:
שלב א – מבחן ממיין
שלב ב – למי שעברו את שלב א הכולל ראיון, הצגת תיק עבודות ו/או עבודת בית לפי הנחיות המחלקה מידי שנה.

 

איך בנוי המבחן המעשי?

המבחן המעשי מהווה את השלב הראשון בהליך המיון במחלקה. במבחן זה יש צורך ביכולות בסיסיות של רישום ואיור אופנה וכולל אינטרפרטציה אישית לפריט אופנה, דגם או דמות מוכרת.
טיפ - נסו לשכלל את טכניקות הרישום והציור שלכם. יש לכך משמעות גדולה בבחינה. ולא פחות חשוב להבליט ייחודיות ויצירתיות.

 

מה מטרת הריאיון ומה צריך לכלול תיק העבודות?

מטרת הריאיון היא היכרות עם המועמד- עולם התוכן שלו, האסתטיקה, מקורות השראה, ידע באופנה, מעצבים מוכרים, טרנדים בעולם האופנה. אין הגדרה מדויקת למהו תיק עבודות טוב. אנחנו מאמינים ביכולתו של המועמד לבחור את העבודות הטובות ביותר שלו להצגה מול וועדת הקבלה. העבודות בתיק העבודות צריכות להראות את המנעד היצירתי הרחב ביותר האפשרי, בזיקה לעולם האופנה, בכל טכניקה שהיא. רישומי אופנה, טקסטיל, דגמים פיזיים, דפי השראה וכו'.

טיפ- כהכנה לקראת הראיון, להיכנס לבלוגים שעוסקים באופנה, הכרות עם בלוגרים מובילים, אתרים של מגזיני אופנה, קולקציות עכשוויות וכד'.

 

האם יש עדיפות ליוצאי מכינה לעיצוב?

מכינות לעיצוב יכולות לסייע בשיפור טכניקות יצירתיות וגיבוש תיק עבודות, אולם אין יתרון בקבלה ליוצאי מכינות. החלטה על קבלה ללימודים מתקבלת בשכלול כלל הפרמטרים של המועמד- נתוני הקבלה, ציוני המבחן והריאיון.

 

כמה סטודנטים ילמדו איתי בלימודי האופנה?

אחד היתרונות הבולטים של המחלקה לעיצוב אופנה במרכז האקדמי היא הלמידה בקבוצות קטנות מבחירה! שכן אנו מאמינים ביחס אישי ולמידה בתנאים אופטימליים.

 

האם יש צורך לקנות חומרים ומכונת תפירה?

המחלקה לעיצוב אופנה מאובזרת במכונות תפירה תעשייתיות כפי שמקובל בשוק העבודה. על הסטודנט להצטייד בחומרים הנדרשים לעבודות ותרגולים. במחלקה קיימת חנות גלרינה לרווחת הסטודנטים בה נמכרים בדים ומוצרי סידקית , במחירי עלות.

 

אני חייב לדעת לתפור ולגזור בשביל להצליח בלימודים?

ממש לא. מרבית הסטודנטים שלנו מעולם לא נגעו במכונת תפירה או גזרו לפני תחילת הלימודים. תכנית הלימודים כוללת למידה של טכניקות התפירה והגזירה של כלל פריטי הלבוש.

 

מהו פרויקט הגמר במחלקה?

שנה ד' מוקדשת כולה לעבודה על פרויקט הגמר- קולקציה שתוצג בתצוגת אופנה חגיגית ותיבחן ע"י אנשי מקצוע מובילים בתחום.

 

סיימתי את התואר איפה אני ניתן לעבוד?

אופציות ההשמה לבוגרי התואר רחבות וכוללות חברות אופנה מסחריות גדולות, עבודה אצל מעצבים מובילים בארץ ובחו"ל וכמובן קריירה עצמאית. עדות לכך ניתן למצוא בקרב בוגרי המחלקה המשתלבים באופן מלא בחברות אופנה המובילות בארץ במחלקות שונות- עיצוב, קניינות, ייצוא ושיווק לצד אלה הבוחרים לצאת לדרך עצמאית. 

 

האם התואר הוא בינלאומי?

אכן כן. התואר הוא בינלאומי וניתן לעבוד איתו בחו"ל.

 

סיימתי ללמוד קורס אופנה ואני מעוניין לעבור לתואר, האם יהיו לי פחות קורסים ללמוד או אהנה מקיצור תכנית הלימודים?

קורס אופנה אינו מוגדר כלימודים גבוהים הן מבחינת סילבוס הקורס והן מבחינת היקף התוכן הנלמד ולכן אין באפשרותנו להכיר בו כלימודים קודמים ולהעניק פטורים יחד עם זאת, העובדה שמחזיקים בידע מוסדר בתחום האופנה בהחלט מעלה את הסיכוי לעבור בהצלחה את תהליך המיון.