גילוי והתגלות

'גילוי והתגלות' - פרויקט מחווה לפעולתה של עמותת 'אחת מתשע'

סטודנטים במסלול צילום מקצועי לקחו חלק בפרויקט מיוחד המבקש לבטא מבחינה קונספטואלית-אמנותית ובאמצעות צילום את הנרטיב של עמותת 'אחת מתשע' - גילוי מוקדם של סרטן השד, גילוי שיכול להציל חיים.

בעבודותיהם ביקשו הסטודנטים לצילום לבטא את הרעיון של גילוי והתגלות על ידי יצירת פורטרט אישי המקיים דיאלוג סמלי עם צמח.

 

ד"ר גילה דנינו – יונה, מנהלת לימודי חוץ:

"הדיאלוג בין המצולם לצמח מאפשר למצולם לגלות משהו על עצמו, באמצעות עיצוב מערכת היחסים עם הצמח, כפי שהיא באה לידי ביטוי בהעמדה על הסט בסטודיו.
בכל פורטרט שצולם ניתן לבחון את הגילוי העצמי של המצולם דרך הצמח. יחס ייחודי זה אפשר מסע של חיפוש וחשיפה עמוקה של חלקים באישיותו שהיו סמויים עד כה, אפילו מעיני הצלם עצמו.
כאן הם נחשפים לו במלוא עוצמתם. הבחירה של כל סטודנט בצמח אינה מקרית, בין שהיא מודעת או אינטואיטיבית. הצמח שנבחר משקף מערך של קשר עם המצולם, מערך גלוי או סמוי שלמאפיינים אישיותיים, התנהגותיים או פיזיולוגיים.
שיתוף הפעולה של לימודי חוץ עם העמותה מאפשר לסטודנטים להתנסות בהפקת תוצרים ללקוח אמיתי שהאג'נדה שלו חברתית. ההתנסות של לימודי חוץ בפרויקטים עם גופים וארגונים גדולים, ובהפקת תוצרי עיצוב, היא שהובילה את העמותה לפנות לשיתוף פעולה זה ".

 

הצילומים יודפסו על ידי עמותת 'אחת מתשע'  ויוצגו כתערוכה מיוחדת במסגרת ערב גאלה חגיגי של העמותה בתיאטרון הקאמרי ב-16 במאי ואף יוצעו למכירה ע"י העמותה.

משתתפי הפרויקט: סטודנטים שנה ב' במסלול צילום מקצועי

מנחת הפרויקט: גילי חן

מרכז לימודי הצילום: דני אבקסיס

 

צילומים מערב הגאלה החגיגי: נתן רייז