פרויקט ספין מסטר

עיצוב חוצה גבולות: סטודנטים מויצו חיפה פיתחו סדרת פאזלים חדשנית לענקית הצעצועים הקנדית ספין מאסטר

 

הסטודנטים במרכז האקדמי ויצו חיפה מחזיקים אצבעות: צוותי עבודה מהמחלקה למדיה, צילום וקולנוע, אשר עבדו בשיתוף עם המחלקה לתקשורת חזותית, פיתחו 8 רעיונות חדשניים של פאזלים. הפאזלים החדשים יעשו דרכם בקרוב לחברת ספין מאסטר בקנדה לבחינת התאמתם לשוק הצעצועים הגלובלי.

 

הנחייה: תמר סצמסקי ויעל ברנע גבעוני
 

 

הפרוייקט בשיתוף חברת ספין מאסטר הינו אחד מתוך סדרת פרוייקטים חדשניים אותם מקיימת המחלקה למדיה צילום וקולנוע בויצו חיפה עם חברות עיצוב מובילות במשק. הוא מהווה, למעשה, חלק משיטה פדגוגית חדשה המכונה Design Thinking שמטרתה למקסם את היצירתיות בארגונים תוך שיתוף פעולה עם סטודנטים אשר עתידים לצאת ולעבוד בתחום. הסטודנטים חוברים לארגונים מסחריים ולמוסדות שאינם למטרות רווח, מבצעים מחקר רב תחומי מקיף וממלאים תפקיד של שותפים לכל דבר במרדף אחר רעיונות יצירתיים, חשיבה מחוץ לקופסה וניהול תהליכי מחקר, עיצוב ופיתוח. השיטה החדשה היא תוצר של למידה אינטנסיבית אשר התבצעה במשך שלוש שנים בהן התנהל פרוייקט אחר בקרב שותפות אירופאיות. הפרוייקט המדובר דאז הציע מודל חדש לשידור הציבורי בישראל, גרף עניין רב והתקיים במקביל בחיפה, מילאנו, שטוקהולם, קלן וברייטון. עבור הפרוייקט הנוכחי, בשיתוף ספין מאסטר הקנדית, חברה המחלקה במרכז האקדמי ויצו למעבדות FabLab מבית מדעטק חיפה שהעמידו לרשות הסטודנטים המפתחים מכלול טכנולוגיות פרוטוטייפינג (אב-טיפוס), החל מסריקות והדפסות בתלת-מימד, חיתוך לייזר ועוד עד לבניית מודל אמיתי ומוכן לשימוש. התוצאה הנוכחית מרהיבה וכוללת, כאמור, 8 רעינות לפאזלים אשר ישלחו בקרוב  לטורנטו לבחינת התאמתם לחברה.
 

"אנחנו מאוד גאים בתהליך הלימודי אשר מהווה את קרש הקפיצה המשמעותי ביותר עבור הסטודנטים אל העולם האמיתי" אומר  עמית זולר, ראש המחלקה למדיה, צילום וקולנוע במרכז האקדמי ויצו חיפה. "לדעתינו, זו ללא ספק הדרך האולטימטיבית לאפשר לסטודנטים שלנו לקבל הכשרה בדיסציפלינות מחקריות ולהצטייד בארגז כלים פרקטי, שיסייע להם להכנס לעמדות מרכזיות בצוותי מחקר ופיתוח בחברות בעולם".
 

שילוב הסטודנטים מהמחלקה למדיה, צילום וקולנוע בתהליך יצירת מוצר מסחרי אמיתי מהווה, כשלעצמו, נקודת מפנה חדשנית בבחינת תפקיד הצילום בעולם הצרכני כיום. "בעוד שצילום הוא נקודת ההתחלה של המדיה הויזואלית, אנחנו מודעים היטב לכך שהוא אינו עומד לבדו בעולם. בעצם, הוא חלק מחטיבת הידע, אולי המשפיעה ביותר, שנמצאת בלב ציר המדיה הכוללת את הקולנוע, המחשב, האינטראקטיב, והשיתוף הדיגיטלי" אומר זולר ומסביר: "חטיבת ידע זו מתווה את המציאות, אומרת אמת מצד אחד ומסלפת אותה באותו זמן ממש. פרט למילה הכתובה, שפת הצילום היא השפה המרכזית על גבה נצרך ״ידע״ בעולם והוא, למעשה, מה שעלינו לדעת על המציאות הסובבת אותנו. תוכנית הלימודים החדשנית נותנת לסטודנטים כלים לגבי ההקשר של כל תופעות המדיה, בבואם לנסח ולהתייחס למציאות".  נכון לרגע זה, המחלקה למדיה, צילום וקולנוע בויצו חיפה היא היחידה בארץ המאפשרת חופש יצירה וידע כה גדולים על גבי ציר זה עבור סטודנטים לצילום.

 

טל שרייבר מנהלת  ספין מאסטר בישראל אומרת "אנחנו מאמינים  ביכולת ההמצאה של הישראלים  ובמסגרת זו מקיימים פה פעיליות מגוונות עם האקדמיה בישראל. ספין מאסטר שמחה על ההזדמנות שאפשרה לנו להכיר את הסטודנטים המוכשרים לצילום, מדיה וקולנוע במרכז האקדמי ויצו חיפה".
 

עכשיו רק נותר לחכות ולראות האם הפאזלים החדשים יכבשו את המדפים בחנויות ברחבי העולם.

 

לצפייה בגלריה