אודות המחלקה

תואר ראשון .B.Ed.Des בעיצוב גרפי
ראש המחלקה - ירון שין  (jewboy)

 

המחלקה לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה תופסת את מקצוע העיצוב הגרפי כדיסציפלינה אינטלקטואלית, טכנולוגית, אמנותית ותקשורתית העוסקת בתרגום הצרכים של הקהילה והיחיד לשפה חזותית ברורה. לימודי התואר משלבים לימודים בתחום המקצועי והתמחות עם לימודי חינוך והוראה לקבלת תעודת הוראה במקצוע לבתי הספר העל יסודיים. 
מרבית הלימודים מתקיימים פיזית במרכז האקדמי.

 

ייחודה של המחלקה ניכר בשילוב בין פיתוח מיומנויות ומקצועות לימוד מסורתיים כגון טיפוגרפיה, מיתוג, עיצוב אריזות, צילום סטילס, פרסום ואיור, למקצועות המעודכנים ביותר הקיימים בשוק בתחומי הטכנולוגיה, האינטראקטיב, הסלולר, הקולנוע, הווידאו, הטלוויזיה, משחקי המחשב והאנימציה התלת ממדית.

המחלקה שמה דגש על שילוב המיומנויות הללו ליצירת מעצב מולטי דיסציפלינרי, בעל יכולות רבות, שתחילתן בחשיבה ופיתוח, וסופן ביישום המעשי.

כמו כן, המחלקה שמה דגש רב על עדכון טכנולוגי ומעודדת את הסטודנטים לפרויקטים בעלי אופי ניסיוני מחקרי, תוך שימת דגש על פיתוח היכולות האישיות והצרכים השונים של כל סטודנט.

ייחוד נוסף של המחלקה מתבטא באווירה החמה, המשפחתית והמכבדת הנהוגה במחלקה, כמו גם הדאגה לרווחתו של הסטודנט ולסיוע וליווי צמוד במשך ארבע שנות לימודיו.

 

תחומי ההתמחות בנויים מקורסי חובה וקורסי בחירה לכל מסלול. במסגרת קורסי הבחירה יוכל הסטודנט לבחור קורסים ממסלולי התמחות שונים.

תחומי ההתמחות:

  • עיצוב גרפי למדיות מודפסות
  • איור מוגבר
  • אנימציה
  • עיצוב לסביבת מסך

מסלול עיצוב גרפי למדיות מודפסות:

לימודי העיצוב באים לתת מענה תקשורתי להבנת צרכי החברה בתחומי השיווק, התעשייה והתדמית.
במסלול זה יתמחה הסטודנט בתחום עיסוק ראשי בעיצוב, שיעדו העברת מסר רעיוני תקשורתי דרך מדיות מודפסות ביישומים שונים.
כל זאת תוך התאמת דרך החשיבה, הטכניקות והחומרים לצרכים השונים והמגוונים.

מסלול איור מוגבר:

במסלול זה יעסוק הסטודנט בהיבטים השונים של האיור הן כמוצר עצמאי והן ככלי להמחשה חזותית של טקסטים ורעיון. זאת, תוך שיפור היכולות הטכניות, הכרות עם טכניקות חדשות ומתן דגש על חשיבה מקורית במטרה לפתח סגנון ושפה אישיים.

מסלול אנימציה:

במסלול זה יעסוק הסטודנט בהיבטים השונים של עולם האנימציה הקלאסית והממוחשבת תוך הבנת האספקטים הקולנועיים עליהם מושתתת האנימציה.
תוכנית הלימודים כוללת לימודי איור, בניית דמויות בסביבה, לימודי רישום וציור מוגברים, תסריט, עריכה, בימוי, סדנת משחק וקול.

מסלול עיצוב לסביבת מסך:

הלימודים במסלול זה משקפים פן נוסף הבא לשרת את הצרכים החדשים והמשתנים של עולם התקשורת. הסטודנט יעסוק בתחומי מדיה כגון: עיצוב אינטראקטיבי על היבטיו השונים, אינטרנט, וידאו, קולנוע, אנימציה, צילום ופס הקול.
תוכנית הלימודים מגשרת בין היכולת העיצובית, היצירתית והמושגית לבין ניצולן של הטכנולוגיות הדיגיטליות והאלקטרוניות, תוך הכרות עם דפוסי חשיבה נוספים של תנועה, חלל וזמן.


צור קשר עם המחלקה


*המידע מעודכן לשנת הלימודים תשפ"ב