אודות המחלקה

תואר ראשון .B.Ed.Des בעיצוב גרפי
ראש המחלקה - ירון שין  (jewboy)

 

העיצוב הגרפי הנו דיסציפלינה אינטלקטואלית, טכנולוגית, אמנותית ותקשורתית העוסקת בתרגום הצרכים של הקהילה והיחיד לשפה חזותית ברורה. ייחודה של המחלקה ניכר בשילוב בין פיתוח מיומנויות ומקצועות לימוד מסורתיים כגון טיפוגרפיה, עיצוב אריזות, צילום סטילס, פרסום ואיור, למקצועות המעודכנים ביותר הקיימים בשוק בתחומי האינטראקטיב, הקולנוע, הוידאו, הטלוויזיה והאנימציה התלת ממדית.

המחלקה שמה דגש רב על שילוב המיומנויות הללו ליצירת מעצב מולטי דיסציפלינרי, בעל יכולות רבות, שתחילתן בחשיבה ופיתוח וסופן ביישום המעשי.
נוסף על הכשרת אנשי מקצוע מומחים בתחומם, מכשירה המחלקה את הסטודנטים להשתלב בהוראת המקצוע במערכת החינוך.
המחלקה שמה דגש רב על עידכון טכנולוגי ומעודדת את הסטודנטים לפרוייקטים בעלי אופי נסיוני-מחקרי, תוך שימת דגש על פיתוח היכולות האישיות והצרכים השונים של כל סטודנט.
אופיה החם, האישי והביתי של המחלקה, מאפשרים לה לשמש כחממה חברתית ויצירתית על פני ארבע שנות הלימוד בהן מוכשרים הסטודנטים לעבוד, הן כאינדיבידואלים והן בקבוצות. זאת, במקביל לפעילות וקשרים ענפים שהיא מקיימת עם גופים קהילתיים, מקצועיים ואקדמיים בארץ ובעולם.

תחומי ההתמחות בנויים מקורסי חובה וקורסי בחירה לכל מסלול. במסגרת קורסי הבחירה יוכל הסטודנט לבחור קורסים ממסלולי התמחות שונים.

תחומי ההתמחות:

  • עיצוב גרפי למדיות מודפסות
  • איור מוגבר
  • אנימציה
  • עיצוב לסביבת מסך

מסלול עיצוב גרפי למדיות מודפסות:

לימודי העיצוב באים לתת מענה תקשורתי להבנת צרכי החברה בתחומי השיווק, התעשייה והתדמית.
במסלול זה יתמחה הסטודנט בתחום עיסוק ראשי בעיצוב, שיעדו העברת מסר רעיוני תקשורתי דרך מדיות מודפסות ביישומים שונים.
כל זאת תוך התאמת דרך החשיבה, הטכניקות והחומרים לצרכים השונים והמגוונים.

מסלול איור מוגבר:

במסלול זה יעסוק הסטודנט בהיבטים השונים של האיור הן כמוצר עצמאי והן ככלי להמחשה חזותית של טקסטים ורעיון. זאת, תוך שיפור היכולות הטכניות, הכרות עם טכניקות חדשות ומתן דגש על חשיבה מקורית במטרה לפתח סגנון ושפה אישיים.

מסלול אנימציה:

במסלול זה יעסוק הסטודנט בהיבטים השונים של עולם האנימציה הקלאסית והממוחשבת תוך הבנת האספקטים הקולנועיים עליהם מושתתת האנימציה.
תוכנית הלימודים כוללת לימודי איור, בניית דמויות בסביבה, לימודי רישום וציור מוגברים, תסריט, עריכה, בימוי, סדנת משחק וקול.

מסלול עיצוב לסביבת מסך:

הלימודים במסלול זה משקפים פן נוסף הבא לשרת את הצרכים החדשים והמשתנים של עולם התקשורת. הסטודנט יעסוק בתחומי מדיה כגון: עיצוב אינטראקטיבי על היבטיו השונים, אינטרנט, וידאו, קולנוע, אנימציה, צילום ופס הקול.
תוכנית הלימודים מגשרת בין היכולת העיצובית, היצירתית והמושגית לבין ניצולן של הטכנולוגיות הדיגיטליות והאלקטרוניות, תוך הכרות עם דפוסי חשיבה נוספים של תנועה, חלל וזמן.


צור קשר עם המחלקה

  • ירון שין (jewboy), ראש המחלקה.
  • לנה ברושי, מתאמת המחלקה. טלפון: 04-8562532, דוא"ל: graphics@wizodzn.ac.il

*המידע מעודכן לשנת הלימודים תש"ף 2019-2020