לימודי עיצוב תקשורת חזותית – מה זה בעצם?

לימודי עיצוב תקשורת חזותית – מה זה בעצם?

בעידן הנוכחי, עיקר המידע שבני האדם מקבלים מהסביבה, מועבר אליהם באמצעות דימויים ויזואליים שונים. החל מהשימוש באתרים ובאפליקציות, דרך צפייה בסרטים ובסדרות טלוויזיה, ועד חשיפה לפרסומות ולחומרים שיווקיים שונים.
מאחורי כל אחד מהם ישנם מעצבים מקצועיים, שמתמחים בסוגים שונים של עיצוב ומכירים היטב את עולמות התקשורת החזותית. כיוון שכך, הצורך במעצבים רב תחומיים בעלי ידע נרחב, הולך וגדל בעשורים האחרונים. כיום מדובר בשוק עבודה תוסס ויצירתי, שמתפתח ומתעדכן כל הזמן.
לא מפתיע אם כך לגלות, כי לימודי עיצוב תקשורת חזותית הפכו לאחד ממסלולי הלימודים הפופולאריים ביותר, בישראל ובעולם כולו. מדובר במסלול לימודים מעמיק, שמעניק לסטודנטים ידע עשיר ומגוון בהיבטים רבים הקשורים בעולם העיצובי. כך יוכלו, בבוא העת, לייצר חומרים ויזואליים משכנעים, מעניינים, אסתטיים ובעלי משמעות.
לימודים אלה הם קרקע הכרחית למי שמתעניינים ביצירת תכנים ויזואליים, עבור פלטפורמות שונות כמו טלוויזיה, קולנוע, אתרי אינטרנט או משחקי מחשב. לרוב אלה יהיו אנשים יצירתיים שנמשכים לעיצוב ולאסתטיקה, בעלי יכולות אמנותיות וגישה טובה לטכנולוגיה ולעולמות הדיגיטל. 
ליצירת קשר לחצו כאן

מה כוללים לימודי עיצוב תקשורת חזותית?

מכיוון שמדובר בלימודים רב-תחומיים בעולמות דינמיים וחדשניים, הם מתפרסים באופן טבעי על פני נושאים רבים. כך הסטודנטים רוכשים שפע של כלים, שישרתו אותם בבחירות המקצועיות שלהם בעתיד. מטרת העל של מסלול הלימודים היא להכשיר מעצבים בעלי יכולות מגוונות, המסוגלים להוביל פרויקטים שונים, החל משלב החשיבה והפיתוח ועד לתוצאה הסופית. 

אלה הם התחומים הנלמדים בדרך כלל במסלול לתקשורת חזותית:

  1. היכרות עם מיומנויות בסיס – כל מעצב זקוק לידע בקומפוזיציה; צורה וצבע; טיפוגרפיה וסגנונות כתב; תבניות ויזואליות שונות ועוד.
  2. היכרות עם תוכנות גרפיקה, עריכה וסאונד – לימוד התוכנות הנפוצות בתחום הוא חלק בלתי נפרד מהמסלול. בין היתר אלה יהיו Photoshop, Illustrator, InDesign, תוכנות תלת-מימד, אנימציה ועוד. בנוסף, ישנם מסלולי לימוד שמוסיפים עליהן תוכנות עריכת וידאו וסאונד, על מנת שהסטודנטים יתנסו בכל שלבי ההפקה של מדיה ויזואלית.
  3. מיתוג וזהות עיצובית – לכל חברה גדולה ישנה שפה עיצובית מוגדרת, שבאה לידי ביטוי בכל החומרים השיווקיים והוויזואליים שלה. אלה יכולים להיות בין היתר כרטיסי ביקור, פלאיירים, אתר, אפליקציה, פרסומות או שלטי חוצות. על המעצב להיות בעל כלים מתאימים, על מנת לעצב לוגו וליצור כללי עיצוב קבועים, שישקפו את הזהות והערכים של החברה.
  4. UI/UX – עיצוב חוויית משתמש וממשק משתמש הם מהתחומים המובילים בכל הקשור בתקשורת חזותית. הסטודנטים ילמדו איך ליצור סביבה עיצובית ידידותית למשתמש באתרי אינטרנט, אפליקציות ופלטפורמות דיגיטליות נוספות.
  5. עיצוב בתנועה – אלמנטים של אנימציה וגרפיקה בתנועה קיימים ברוב התוצרים הוויזואליים, החל מסרטי קולנוע, דרך פרסומות ועד אתרי אינטרנט. מסיבה זו, לימודי אנימציה וגרפיקה בתנועה מומלצים לכל סטודנט שמעוניין להשתלב בעולמות העיצוב. מסלול מעמיק של לימודי תקשורת חזותית, יאפשר לסטודנטים להתנסות ביצירת אנימציה קלאסית ואנימציה בדו ובתלת-מימד. כך יוכלו להפיק סרטון אנימציה שלם, החל משלב הרעיון, דרך עיצוב הדמויות ועד לביצוע.
  6. חדשנות, מחקר והתפתחות אישית – עולמות העיצוב והתקשורת החזותית הם עולמות דינאמיים, שמשתנים במהירות. על תוכנית הלימודים להיות גמישה ולהתעדכן באופן תדיר, כדי להתאים את עצמה למציאות המשתנה. רצוי שתכלול בין היתר עבודה עם בינה מלאכותית, עיצוב של מציאות מדומה ורבודה, יצירת עולמות אינטראקטיביים, בניית מולטימדיה לחללים פיזיים ועוד. כל אלה במקביל ליכולת לחקור, ללמוד, להתפתח ולהתנסות בכל אחד מהם.
  7. התנסות מעשית – על מנת לוודא שהסטודנטים מסיימים את הלימודים כשהם בעלי הידע הנדרש להשתלבות בענף העיצוב, עליהם להתנסות בתחומים הנלמדים גם באופן מעשי. מדובר בין היתר בבניית תיק עבודות, יצירת מצגות והשתתפות בתערוכות ובמשלחות חילופי סטודנטים.

האם מתקיימים לימודי עיצוב גרפי בצפון?

לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית מתקיימים במקומות שונים בישראל, כולל במספר מכללות בצפון. עיצוב גרפי, עם זאת, הוא מקצוע מעמיק ורחב יריעה, כך שמומלץ ללמוד אותו במוסד אקדמי, שמציע מסלול של תקשורת חזותית. תואר ראשון הוא יתרון משמעותי לעוסקים בתחום זה, ויקל על הקבלה למקומות עבודה מובילים.
לימודי תקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה
במרכז האקדמי ויצו חיפה, תוכלו להתמקצע במגוון רחב של כלים עיצוביים, שיהיו שער לקריירה מרתקת בתחום. נוסף על השיעורים העיוניים והמעשיים שנלמדים במסלול לתקשורת חזותית, יתאפשר לכם לעבוד בשיתוף פעולה עם גורמים מהתעשייה; ליצור קמפיינים פרסומיים מלאים; ולבנות תיק עבודות מרשים. בסיום המסלול, שנפרס על פני ארבע שנים, תהיו זכאים לתואר ראשון וכן לתעודת הוראה. במילים אחרות - אם עבודה במקצועות כמו עיצוב גרפי, עיצוב חוויית משתמש, עיצוב מותג, איור ואנימציה היא החלום שלכם, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למסלול לתקשורת חזותית של ויצו חיפה. אנחנו מבטיחים לכם ליווי מקצועי צמוד באווירה חמה, עד לקבלת התואר.
לפרטים נוספים אודות מסלול הלימודים, אתם מוזמנים לפנות לצוות היועצות שלנו במספר 1-800-770-990