תואר שני בעיצוב סביבה וחינוך (M.Ed.Des)

ראש התכנית - פרופסור אדריכל ברוך ברוך:

התכנית הייחודית שלנו בתחום עיצוב סביבה לימודית, מרחבית ו-וויזואלית, שמה לה למטרה להוות תכנית דגל המושתתת על אינטרדיסציפלינריות בארכיטקטורה – חינוך וטכנולוגיה – תקשורת חזותית, שתוכל ליצור באמצעות בוגריה אימפקט משמעותי על תכנון, עיצוב ופיתוח סביבות למידה בהן משולבות טכנולוגיות מתקדמות ופדגוגיות חדשניות, במערכות החינוך השונות של המאה ה-21 בארץ.

 

התכנית מיועדת ל:
- בוגרי תואר ראשון מדיסציפלינות שונות בתחום העיצוב (ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, צילום, אופנה).
- בעלי תעודת הוראה B.Ed.

אנשי חינוך בעלי ידע אינטגרטיבי בעיצוב סביבות ומרחבים, תוכן ופדגוגיה. מעצבי חינוך שיפעלו בתום לימודיהם בתואר השני, כמתכננים ויועצים למשרד החינוך, לרשויות מקומיות ולמוסדות חינוך בהם יעבדו בצמידות למנהלי בתי הספר ולמוריו על מנת לשפר ולהשפיע על תנאי ההוראה והלמידה במוסדות להשכלה.

 

התכנית מתקיימת בחלל ייעודי במרכז האקדמי ויצו חיפה, עם מיטב המרצים לארכיטקטורה, לתקשורת חזותית, לטכנולוגיה ולחינוך של המרכז האקדמי.
תכנית הלימוד משלבת בין עולמות הארכיטקטורה, התקשורת החזותית והחינוך והטכנולוגיה, ומבוססת על עקרונות פדגוגיים חדשניים ובעלי זיקה לעולמות ה- We Work וה- We Learn השיתופיים ולמרחבי העבודה של חברות טכנולוגיית העילית השואפות ומצליחות לקדם חדשנות ויצירתיות.

 

מטרת התכנית:

מטרת התכנית להכשיר מעצבי חינוך לקראת תכנון ועיצוב המוסד החינוכי החדש ומתן כלים שיסייעו לכם לשמש כיועצים למנהלים ומורים בבתי הספר במוסדות חינוך, על מנת שתוכלו להוביל תהליכים פנים-מוסדיים וליצור את עולם המחר של החינוך בסביבה הפיזית, הפדגוגית והטכנולוגית.

 

תנאי קבלה:

תואר ראשון בתחומי עיצוב עם ממוצע 80 ומעלה.
ראיון אישי בפני ועדת הקבלה המחלקתית.
* מועמדים עם תעודת הוראה מדיסציפלינות שונות בתחום העיצוב לא יידרשו להשלמות.

 

משך הלימודים:

שנתיים. יום לימודים מרוכז אחד בשבוע. ימי ג' בין השעות 08:30-19:00.
משך סמסטר קיץ הינו 8 שבועות, כאשר הלימודים יתקיימו במתכונת של סדנאות מרוכזות.

 

תעודה:

בתום הלימודים תוענק לסטודנטים תעודת מוסמך בחינוך ובעיצוב: Master of Education & Design - M.Ed.Des.

 

לרשימת הקורסים בתכנית לחצו כאן

 

להרשמה מקוונת לחצו כאן

 

לחדשות המחלקה לחצו כאן

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.