פרויקט גמר תקשורת חזותית

פרויקט גמר בתקשורת חזותית מהווה שיא של תוכנית לימודים אינטנסיבית בת ארבע שנים, החולשת על פני קשת רחבה של תחומים ונושאים עם מגוון קורסים עיוניים ומעשיים. הפרויקט מאפשר לסטודנטים להביע ולבטא את יכולותיהם, כישוריהם וידיעותיהם בתכנים שנלמדו, וכמובן גם להעשיר את תיק העבודות שלהם.

 

כמה מילים על תוכנית הלימודים עצמה

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת חזותית היא עולם בפני עצמו: דינאמי ומשתנה משנה לשנה, וזאת לאור שינויים תרבותיים, חברתיים, טכנולוגיים, פוליטיים, כלכליים ונוספים הפוקדים את ישראל ואת העולם. התוכנית שמה לה למטרה להעניק לסטודנטים ולבוגרים את מיטב הכלים העדכניים והידע הרלוונטי, ועל כן מציעה קורסים מרתקים ומעשירים הנוגעים בחזית הענף.

כך לדוגמא, בתוכנית מושם הדגש על מקצועות המדיה השונים ובפרט המדיה הדיגיטלית כגון תפיסה וירטואלית, עיצוב אינטראקטיבי לפלטפורמות סלולריות, עיצוב אינטראקטיבי במרחב הפיזי, משחקי מחשב ועוד. זאת בנוסף לעיצוב חזותי עבור הטלוויזיה, עיצוב אתרי אינטרנט, שימוש באנימציה קלאסית ואנימציה בתלת מימד, לימודי וידאו לרבות בימוי, עריכה, סאונד, תסריטאות ופוסט פרודקשן. אל כל אלו נוספים מקצועות לימוד יותר מסורתיים כגון: תפישה חזותית, עיצוב גרפי, צבע וצורה, עיצוב אריזות, צילום סטילס ווידאו, ציור ואיור, סדנאות תחריט ומשי וכדומה. כל זאת לצד התייחסות לסוגיות בתחומי החינוך וההוראה, מדעי הרוח, מדעי החברה, וכמובן ידיעות טכניות בתוכנות השונות על צרכי המקצוע והשוק.

 

פרויקטים במהלך הלימודים

 

במחלקה לתקשורת חזותית מושם דגש מיוחד על פרויקטים בעלי אופי מחקרי ניסויי עם פיתוח היכולות האישיות של כל אחד ואחת מהסטודנטים. כך, בעוד שהשנתיים הראשונות של הלימודים מוקדשות בעיקרן ללימודי היסודות המקצועיים ולטעימה ממה שיש לתחום נרחב זה להציע, הרי שהחל מהשנה השלישית כבר מתמקד כל סטודנט בתחום המעניין אותו ביותר. בשנה השלישית מביאים את היכולת אל הרמה האינטלקטואלית והמקצועית העולה בקנה מידה עם דרישות השוק, ואילו השנה הרביעית מוקדשת כולה לבניית תיק העבודות. המטרה והתוצאה היא תיק עבודות מקצועי, מאתגר ועשיר אשר ישמש את הסטודנט לפתיחת דלתות וכמקפצה להשתלבות בעבודה ו/או להמשך אל התואר השני. אין ספק שגולת הכותרת של שנה זו, ובמידה מסוימת של הלימודים בכלל, היא הצגת פרויקט גמר תקשורת חזותית בתערוכת הסיום ובפני גופים חיצוניים.

 

לפרטים נוספים על לימודים בתחום ועל פרוייקט גמר תקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה, ולביצוע הרשמה, פנו אלינו בטלפונים 04-8562555 או 1800-770-990.