גרפיקה ממוחשבת קורס

לימודי גרפיקה ממוחשבת כחלק מלימודי עיצוב גרפי

המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה מציע תוכנית עשירה, מקיפה ומרתקת ללימודי עיצוב גרפי הנפרשת על פני שנתיים ולאורך שש מאות שעות אקדמיות. מדובר בתוכנית המעניקה לסטודנטים מגוון רחב של כלים רלוונטיים ועדכניים המאפשרים להם להשתלב בהצלחה במקומות העבודה, ולקדם את הביטוי וההתפתחות האישית. לימודי גרפיקה ממוחשבת מהווים כמובן חלק אינטגרלי של התוכנית, השמה דגש על טכנולוגיות מתקדמות שעימן עובדים המעצבים בימים אלו.

 

גרפיקה ממוחשבת בתוכנית הלימוד

לימודי גרפיקה ממוחשבת בעיצוב גרפי ניכרים בקשת רחבה של נושאים הנלמדים לאורך השנתיים בהן מתנהלת התוכנית. כך למשל, במהלך התוכנית ילמדו הסטודנטים מבוא לעיצוב וקטורי, וזאת באמצעות עיצוב גרפי באילוסטרייטור. מדובר בתוכנה של חברת אדובי שפותחה כבר לפני יותר משלושים וחמש שנים וכמובן עברה מאז שיפורים ושדרוגים משמעותיים. זוהי תוכנה המיועדת למק המאפשרת מרחב עשיר במיוחד של עיצובים ומבלי שיהיה צורך לעשות שימוש בתוכנות אחרות לעיצוב. בין היתר, ניתן לעצב בעזרתה בתלת מימד ולהכין גרפים וסמלילים, וזאת לפי השיטה הווקטורית המאפשרת לייצר אובייקטים קטנים ולהגדילם פי כמה וכמה מבלי שאיכות התמונה תיפגע ותהפוך למרוחה או מטושטשת. 

 

דוגמא נוספת לתחום הנלמד בתוכנית וקשור אל לימודי גרפיקה, היא עיבוד תמונה דיגיטלי באמצעות פוטושופ. בין היתר הסטודנטים ילמדו על מושגי היסוד של התוכנה, לבצע פקודות בסיסיות, להשתמש בכלי העריכה והציור, ליצור צורות ועצמים, לערוך ולתקן צבע על תמונות, לטפל בשכבות, וכן ילמדו על ערוצי צבע ושכבות העריכה, על אפקטים מתקדמים, מלל, סריקה נכונה, פילטרים וטכניקות עבודה מתקדמות. זאת בנוסף ללימוד של קיצורי דרך, יצירה של תמונות פנוראמה, התאמה של תמונה לתצוגה מהאינטרנט, PDF, מצגות וקבלת טיפים יעילים לעבודה שוטפת.

 

פוטושופ של אדובי היא מהתוכנות המובילות בתחומה בעולם, ומציעה מגוון עשיר של כלים ומאפיינים מתקדמים. כך למשל, בתוכנה זו ניתן להוסיף רמות שונות על השכבות במטרה לשנות תאורה וצבעים בתמונות. כמו כן, ניתן לשנות את האטימות של השכבות המייצרת אפקט שיקוף, המאפשר לראות שכבה דרך שכבה. בנוסף, בפוטושופ אפשר לבצע שורה ארוכה של פילטרים, כלומר אפקטים, כמו הוספת קרן שמש, עיוותים, טשטוש ועוד. על הכלים המרכזיים של התוכנה נמנים בין היתר כלי מריחה, חדות וטשטוש, כלי להחלפת צבעים, כלי לחותמת גומי, המברשת, כלי למעבר צבע, כלי מחיקה, כלי בחירה, מברשת ריפוי ועוד.

 

מלבד האמור לעיל, במסגרת התוכנית לעיצוב גרפי כוללים לימודי גרפיקה ממוחשבת קורס עיצוב אתרים ואפליקציות. בקורס זה לומדים הסטודנטים לתכנן ולעצב אתרים חכמים ואפליקציות, לרבות יסודות העיצוב לסביבות של מסכים בגדלים משתנים, עיצוב מוצאם ווב, תכנון ועיצוב של מוצרים אטרקטיביים ואינטראקטיביים, חוויית משמשת מניעה לפעולה וחיובית, ועוד. זאת בנוסף ללימודי אינדיזיין לרבות עבודה על חוברות רבות עמודים, עם כמויות מלל גדולות, עם סגנונות רבים של תמונות וטקסטים, דפי מוצרים יצירה של קבצי PDF, שילוב תמונות ואיורים בקבצי טקסט, הספה של קישורים וכפתורים, ועוד.

 

למידע נוסף על גרפיקה ממוחשבת בלימודים של עיצוב פנים, וכן לביצוע הרשמה, פנו אל המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה בטלפונים 04-8562555 או 1800-770-990.