5683 מיילים מכאן, משם

תאריך : 
שני, 08.05.2017 עד שבת, 10.06.2017
שעות פתיחה : 
א'-ה' 10:00-17:00
מיקום : 
גלריה דרפלר
הוספה ליומן : 
תערוכה יעל

תערוכת תצלומים של האמנית יעל בן-ציון
אוצר: פרופ' שמחה שירמן

שיח גלריה : 8.5.17 || 10:00 – 12:00 סטודיו 207

 

בספרו: "חלל וכו': מבחר מרחבים" (מצרפתית: דן דאור ואולין עמר, הוצאת בבל) כותב ז'ורז פרק: "הארצות נבדלות זו מזו על ידי גבולות. בלחצות גבול יש תמיד משהו מרגש: קו דמיוני- ממומש על ידי מחסום עץ, שמכל מקום, לא נמצא אף פעם על הקו שהוא אמור לייצג, אלא כמה מאות מטרים מצדו האחד או האחר- די בו לשנות הכל, אפילו את הנוף עצמו...״.

 

המספר 5683 המופיע בכותרת התערוכה מסמן את המרחק במיילים בין שתי נקודות. אחת כאן, אחת שם. שתי הנקודות האלה, שכל אחת מהן יכולה להיות "כאן" או "שם", תלוי במיקומו של הגוף וביעד של מסעו, הן שדה התעופה על שם ד.בן-גוריון בישראל ושדה התעופה ג. פ. קנדי בניו יורק, ארה"ב.

 

בפועל, יעל בן-ציון היא צלמת ישראלית המתגוררת בניו יורק. התצלומים בתערוכה להוציא תצלום אחד, צולמו כולם במהלך ביקוריה של יעל בארץ או בניסוח ומחשבה אחרים, ביקוריה של יעל בארץ הם שהולידו את התצלומים האלה.

 

בתצלומיה, בעין בוחנת וערנית, מבלי שהיא קובעת עמדה חד משמעית לכאן או לכאן, ותוך מימוש חידודו של המבט מתוך המרחק- ישראלית החיה במרחקים, מבטה משוטט ונע בין מרחבים אינטימיים פרטיים לבין מרחבים ציבוריים. בתנועתה, בתוך ובין המרחבים האלה, תוך שימת לב לפרטים הקטנים, היא נותנת את הדעת לקו הדק והשביר שבין שגרת החיים היום יומית והמראות המוכרים והאופייניים לבין סכנת הקיום והחרדות, גלויים וסמויים, שהם חלק מהשגרה הזו. זהו הקו המעצב את מהות הקיום והזהות של הכאן שהוא שם- יציבות ושבריריות, בטחון וחרדה המסתופפים זה בצילו של זה

  

יעל בן-ציון היא אמנית ישראלית המתגוררת בניו יורק. עבודתה עוסקת בשאלות זהות ושייכות וביחס בין האישי לפוליטי. יעל היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, בית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל והמרכז הבינלאומי לצילום (ICP). עבודותיה הוצגו בתערוכות רבות בארה"ב, בכללן תערוכות יחיד בגלריות האמנות של ה-92nd Street Y ו-Boricua College בניו יורק. עבודתה כלולה גם בפרויקט האמנות הציבורית של ה-MTA בניו יורק. יעל קיבלה מענקים ומלגות מ- NoMAA ,ICP (ארגון האמנות של צפון מנהטן) ו- Puffin Foundation וזכתה, בין היתר, ב- International Photography Awards וה- Photo Review Competition. בשנת 2007 נבחרה עבודתה Crash לשער גיליון התחרות השנתית של American Photography.

ספרה הראשון של יעל, miles away 5683, בהוצאת Kehrer הגרמנית, נבחר כאחד מספרי השנה הטובים ביותר של photo-eye לשנת 2010 ול- PDN Photo Annual 2011. הוא גם היה מועמד ל- German Photo Book Award 2011. ספרה השני, Intermarried, גם כן בהוצאת Kehrer, נבחר ל- American Photography 30, וזכה לכיסוי נרחב בתקשורת, בין היתר ב- PDN Magazine, NY Times Sunday Review, וה- Forward.

האתר של יעל


 

לגלריית התמונות