מבטים על אדריכלות מדברית

תאריך : 
חמישי, 28.09.2017 עד רביעי, 15.11.2017
שעות פתיחה : 
ב', ד'- 09:00-13:00 | ג', ה': 16:00-20:00 | כל שבת ראשונה ושלישית בחודש: 10:00-14:00
מיקום : 
המרכז לאמנות עכשווית בערד
הוספה ליומן : 
אירוע ערד

ערד בעיניהם של סטודנטים לאדריכלות 

 

אוצרות: הדס קידר  || ייעוץ אקדמי: הדס שדר

 

פתיחה חגיגית: חמישי , 28.9.17 , 17:00

נעילה: 15.11.17

 

סרטים, קולאז'ים, סיפורים מצולמים וצילומים מעובדים, אשר נוצרו בידי סטודנטים לאדריכלות, יוצגו בתערוכה מרתקת בה אותגרו לייצר אמנות המגיבה לאדריכלות של ערד. העבודות נוצרו במסגרת הקורס של ד"ר הדס שדר, בשנה ד', בו נחקרת ההיסטוריה של השיכון הציבורי ובשיתוף פעולה עם הדס קידר, אמנית והאוצרת של המרכז לאמנות עכשווית בערד. 

 

התערוכה בעלת תכנים מגוונים: החל בחזון שלאורו קמה ערד, המשך במגע האישי של תושבי העיר בסביבתם וכלה ברב תרבותיות שיש כיום בעיר. כל התכנים הללו מונכחים דרך האדריכלות העירונית והמפגש בינה לבין התושבים.

 

 

 

ד"ר הדס שדר:

"כעיר ישראלית חדשה, שהוקמה על ידי מדינת ישראל, היתה ערד ייחודית ביחס לערים שקדמו לה. תכנונה של ערד פתח תקופה חדשה בתכנון האורבני הישראלי. עד לערד, תוכננו הערים הישראליות החדשות כערים מרכזניות, ואילו ערד, לראשונה, תוכננה כעיר אורכנית. עד לערד, התבססו הערים החדשות על אוכלוסיית עולים. בערד, לעומת זאת, האוכלוסייה החדשה התבססה על ישראלים ותיקים שרצו לגור במקום. עד לערד, תכננו את הערים החדשות מתכננים שישבו במשרדיהם בקריה בתל אביב. בערד - ורק בערד -  המתכננים ירדו לשטח, הקימו בו "מחנה קדמי" ותכננו את העיר תוך מגורים באתר.

 

ערד, כאבן דרך בתכנון הישראלי, מהווה אפוא אבן שואבת להתייחסות אדריכלית-אמנותית, העומדת בליבה של תערוכה זו. סטודנטים לאדריכלות במרכז האקדמי ויצו חיפה, העוסקים בלימודיהם בבנייה ובתכנון העירוני-ישראלי, מגיבים לערד דרך נקודת מבטם. הם לוכדים את האדריכלות של העיר, את מפגשה עם המדבר, ואת הייחודיות התכנונית שלה. בתערוכה מוצגות התרשמויותיהם שמהוות גילוי גם לתושבי ערד הותיקים בשל נקודת המבט האדריכלית המוצגת בהם".

 

מציגים:  יובל אלבק, יעל בן דוד, יותם בלוך, אור ברינדט, שרון ברק, מתת גומא, קרן זיסמן, נטע חובל, אריה חיון, רונן טוקר, צליל יופה, דורי ימין, עינת ליבוביץ, אלה מנשה, גילה מרגולין, שיר משה, עפרי מתק, יובל פייגלין, דניאל קולנטרוב, יותם קנובל, הילה רחימה.

 

לגלריית העבודות

 


 

המרכז לאמנות עכשווית בערד

בן יאיר 28, ערד. טל: 08-9551531

ב', ד'- 09:00-13:00 | ג', ה': 16:00-20:00 | כל שבת ראשונה ושלישית בחודש: 10:00-14:00

 

להורדת ההזמנה (PDF)