תערוכה: הטנגו האחרון (1)

תאריך : 
רביעי, 14.06.2017 עד רביעי, 21.06.2017
זמן : 
13:00 עד 10:00
שעות פתיחה : 
א'-ה' 10:00-17:00
מיקום : 
גלריה דרפלר
הוספה ליומן : 
טנגו אחרון

בימים אלה  מוצגת בגלריה לצילום ע"ש מורל דרפלר תערוכה ייחודית המסכמת מהלך סמסטריאלי מרתק שעברו סטודנטים בשנה ג' בהנחיית רחל ארז ואורי גרשוני

 

עולם הצילום שועט קדימה, בעקבות התקדמות המדע והפיתוחים הטכנולוגיים. עם הופעת הצילום הדיגיטלי הייתה תחושה כאילו ישן מתחלף בחדש, ובא הקץ לצילום האנאלוגי. מהרה התחוור שהעולם הדיגיטלי אינו רק דרך מהירה ויעילה יותר לביצוע משימה, אלא זו הוויה חדשה שאינה מייתרת את הקודמת לה. נהפוך הוא; המציאות הדיגיטלית, הסובבת אותנו בעוצמה מכל עבר, רק מגבירה את הכמיהה אל האנאלוגי, אל החומר, אל המגע והתחושה.

 

בקורס למדו והתנסו הסטודנטים במגוון טכניקות אנאלוגיות מסורתיות, חלקן מראשית ימי הצילום,  חקרו את האפשרויות הגלומות בהן, ובדקו באיזה אופנים הן רלוונטיות ואף מהותיות לצילום העכשווי.

 

בקורס שולבו טכניקות הדפס מן המאה ה 19, אמצעי צילום מן המאה ה20, וסביבת עבודה דיגיטלית של המאה ה 21, באוריינטציה אינטרדיסציפלינרית.  המרתף ועליית הגג חוברו ונוצרה  קומה חדשה בבניין המכונה ׳צילום׳.

 

 

צילום ועריכה: רוג'נה רודשטיין

 

מטרת הקורס להרחיב את ארגז הכלים העומד לרשות הצלם היום, ובאופן זה גם להעמיק את השפה הצילומית ואפשרויות הפעולה. מנחי הקורס עודדו את הסטודנטים להיות אקספרימנטלים, לבחון מחדש את גבולות המדיום המוכרים להם, לחשוב מחוץ לקופסה, לפעול כחוקרים וכממציאים.

 

ההיסטוריה של הצילום, על כל גווניה, היא לא רק רצף מאורעות ודמויות. העבר אינו דבר שנזנח ונרמס תחת מגפי הקדמה. אנחנו שואפים להפוך את העבר להווה; לדבר חי, נושם ובועט.

 

מה למדו הסטודנטים בקורס? מגוון טכניקות מסורתיות/נסיוניות בצילום סטילס וקולנוע:

גאם ביכרומט |  ואן דייק בראון |  קולודיון |  דפוס רשת |  סרטי 8 מ״מ | כמיגראם |  ועוד...