תערוכת בוגרים 2015

תאריך : 
רביעי, 22.07.2015 עד שבת, 01.08.2015
זמן : 
20:00 עד 22:00
הוספה ליומן : 

ערב פתיחה חגיגי - יום ד' | 22.7.15 | בשעה 20:00

 

שעות פתיחה
ימים א'-ה':  18:00-12:00
שישי: 14:00-10:00
שבת: 22:00-10:00

הכניסה חופשית

רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, 1800-770-990

 


 

 


 

דברי ראשי מחלקות העיצוב על פרויקטי הגמר של בוגרי 2015, אשר יוצגו בתערוכה:

 

/ ירון שין (Jewboy) , ראש המחלקה לתקשורת חזותית:

"הסובייקטיבי הוא האובייקטיבי החדש"

בניגוד לעבר, בו המעצבים ניסו לשמש כשופר למסר (פוליטי או חברתי בעיקר) עבור הציבור, אנו חווים שינוי בצורת הביטוי בקרב הדור החדש של המעצבים. נקודת המוצא היא אישית ומקרינה על אספקטים וסוגיות רחבות בחברה הישראלית. האמירות הדרמטיות, והקולניות לעיתים, הן נחלת העבר ופינו את מקומן לאמירות אישיות, שקטות ואינטימיות, שעוצמתן לא פחות חזקה, למרות שמחוון הווליום הונמך.

השנה אנו רואים פרוייקטים בהם המעצב משמש כתצפיתן על תופעה אישית או חברתית, ומוסר דיווח סובייקטיבי המעיד על מצב הכלל.

מיטל בלאן מוציאה כל בוקר מהפחים בשכונה את הזבל וממיינת ומקטלגת אותו; עדי תמשס מתחברת לדפי הפייסבוק של מכריה ומוציאה סוגים שונים של פלט מנותח; מאיה גלעד מקבילה את הגירושים של הוריה לסצינות מהסרט 'גט' ומביימת את הוריה הגרושים במצבי הסרט השונים.

פרוייקטים אלה, שכמותם ניתן לראות רבים השנה, משקפים את צורת החיים החדשה על פיה העשייה ה'אישית' משמעותה 'ציבורית' ו'חברתית' באופן מיידי, וניצול התופעה ליצירת מסר הוא יתרון.

 

מנחי פרויקט הגמר | פרופ' טרי שרויאר, עדה ורדי, עדי סופר, שי גולן, נעה סגל, פרופ' שמעון זנדהאוז (ג׳וגול), סוף מיילס, עפרה עמית, פרופ' אבנר כץ, גיל לי אלון קוריאל, מירה פרידמן, אילן ויינטרוב, ברק דרורי, אוהד אלימלך, רן בוגין, אורי אופיר, יפעת גלילי

 


 

/ ארכ' אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה:

אינטגרTIV::אלטרנTIV

פרויקט הגמר מוגדר כפרויקט תזה המשקף את היריעה הרחבה של תחומי העניין והעשייה ואת רוח המחלקה לארכיטקטורה ונעשה במסגרת של סטודיו בו צוות רחב של מנחים ויועצים מלווה את הסטודנט לאורך התהליך. תחילתו בהגדרת הסוגיה וסופו בפרויקט אדריכלי כפרק האחרון בתזה האישית של כל סטודנט. בחירת הסוגיה/נושא אמורה לבטא את עמדתו של הסטודנט (ערכית וביקורתית) בתחום אותו בחר לחקור תוך התמודדות עם האתגרים שמציבה לנו הסביבה הטבעית והבנויה.

הסטודנט נדרש לרמת מורכבות והקשרים - מרמת העיר ועד לרמת התכן האדריכלי, מרמת חקירת המושג המופשט ועד לעצוב הצורה האדריכלית. כל זאת מתוך ראיה מציאותית ומפוכחת: התחשבות בקיים וכיבודו, הבנת ההקשרים היסטוריים/ תרבותיים/ פוליטיים/ כלכליים של המקום והבחנה בצרכים האמיתיים של החברה אותה האדריכלות משרתת.

התשתית האידיאולוגית הנה של אדריכלות מעורבת: אדריכלות שלא פועלת במגדל שן מנותק מהעולם אלא פועלת בתוכו, רלוונטית, שייכת למקום ולזמן. יוצרת מתוך צרכים ממשיים ומתוך קונפליקטים בוערים. מחויבת לשאלות חברתיות, פוליטיות, כלכליות וסביבתיות.

השנה מגוון הפרוייקטים בתערוכת הבוגרים מציג את עמדתם של הסטודנטים תוך פרשנות מחודשת. הנושאים כוללים: סביבה, נוף, אקולוגיה, התערבות ברקמה עירונית קיימת/היסטורית בדגש על המרחב הציבורי, מגורים וקהילה, צפיפות ואיכות חיים, Reuse של אזורי תעשייה ושילוב תעשייה במרחב העירוני.

 

מנחי פרויקט הגמר | ארכ' אירית צרף נתניהו, ארכ' שחף זית, ארכ' אייל מלכא, ארכ' יורם פופר

ארכ' דני שומני (design options), ד"ר רוזה פרנסיס (קונס'), ארכ' זיוה קולודני (נוף), ארכ' עמוס יורן (אקולוגיה), ד"ר ליאורה ברעם שחל וד"ר הדס שדר (תזה).

 


 

/ עמית זולר, ראש המחלקה לצילום מדיה וקולנוע:

 

מחזור תשע״ה הוא מחזור משובח. בשל מבעבר, קשוב למתרחש סביבו, עסוק פחות בעצמו.

בתשומת לב ורגישות מטפלים הבוגרים בתופעות חברתיות, בתופעות תרבותיות ובתופעות מדיה. כן… גם המופע האוטוביוגרפי מוצא את מקומו, אם כקטליזטור לפעולת האומן או כציר מרכזי, סביבו נכרכת יצירת האמנות.

לא מעטות הן ההתייחסויות הפוליטיות, אך לפני כן תשאל השאלה : מהי טריטוריית הפוליטי? תשובתה של המחלקה היא - ״משחק הכוחות והמתחים בין חלקיה השונים של חברה, מגדיר שדה פוליטי״.

הגדרה זו משרטטת מרחב גדול בהרבה מהשדה המדיני המתבקש. מהולדתו של תינוק דרך בניינן ונטישתן של ערים, מנטיעת כרמי זיתים דרך פינוי התנחלויות, מזירת פיגוע ועד לייהודו של הגליל. חוט שני השזור בין הפרטי והכללי, מצלם תמונת מצב של מקום זה, ברגע זה, אם יהיה זה תצלום משובח, יזכה בחיי נצח.

חלקן הגדול של העבודות בוחן את המדיה עצמה על שלל המופעים שלה. ״אובדן החומר״ למשל אותו מייצר ומייצג הצילום הדיגיטלי, הוא מופע אליו ישנה התייחסות רחבה בתערוכה.

ישנן עוד עבודות נהדרות אחרות אותן יהיה קשה לתאר ללא חשיפה לעבודה עצמה, אומר רק כי בתערוכה משתתפים גם : דיונון, מכשפה ופיל. נכדה מעצבנת, תיבה ובתוכה אדם, ברבור, ארוחה אדומה, נערה בוכייה ועשר נשים על כורסא.

מחזור תשע״ה הוא מחזור עשיר בתכנים, בפרשנויות ובאופני ביטוי לרוחב ציר המדיה, מחזור המצליח לייצר חוויה אינטנסיבית ותובענית, תוך התייחסות מתמדת אל עולם התרבות והאמנות.

 

מנחי פרויקט הגמר | עמית זולר, ראובן קופרמן , ערן ברק, פרופ' מיכה קירשנר, יעקב ישראל

 


 

/ רן שבני, ראש המחלקה לעיצוב אופנה:

 

הדיאלוג בין גוף לבגד היה העיסוק המרכזי בעבודות 25 בוגרי המחזור השנה. הסטודנטים אותגרו לצאת מתחום קווי הגוף, לחפש וליצור חומרים חדשים, לחקור ולהתנסות בטכניקות צביעה, הדפסה וסריגה, לחקור את תלת המימד בהתייחס לגוף בתנועה, ובסופו של תהליך לעצב קולקציות לבישות, לא בהכרח מסחריות, בעלות כתב יד אישי עיצובי וטקסטילי.

אנו שואפים לתת לסטודנטים את כל הכלים המקצועיים, על מנת שישתלבו בתעשיית האופנה, בדגש על חדשנות. אנו מאמינים שחדשנות באופנה מתבטאת בחיבור של חומר, טקסטיל וצללית המשאירה את העיצוב בתחומי הבגד הלביש. תהליך העבודה על כל קולקציה הוא אישי; לכל סטודנט צמוד מנחה המלווה אותו בכל תהליך העבודה החל מפיתוח הנושא ומחקרו, דרך עיצוב הטקסטיל ועד לעיצוב מערכות הלבוש, כולל האבזור והמראה הסופי של הקולקציה.

כמידי שנה, קולקציות הבוגרים הוצג בתצוגת אופנה מושקעת ומרשימה בהאנגר 11 בתל אביב בנוכחות התקשורת, אנשי תעשיית האופנה על כל ענפיה וקהל רב.

 

מנחי פרויקט הגמר | טליה בורק , אסתי גרינבוים, שאול אהרוני, עידו רקנטי, אתי שמלה, עומרי גורן

 


 

 

אתר הבוגרים של המחלקה לתקשורת חזותית

אתר הבוגרים של המחלקה לעיצוב אופנה

אתר הבוגרים של המחלקה לארכיטקטורה

 

המחלקה לצילום, מדיה וקולנוע

 

המחלקה לארכיטקטורה