שבוע האיור - פנים אל מול פנים

תאריך : 
חמישי, 16.11.2017 עד שבת, 25.11.2017
שעות פתיחה : 
ב׳- שבת 01:00-10:00
הוספה ליומן : 
אירוע ארז

 24 דיוקנות עומק של ידועים וידועים יותר

תערוכת איור של המחלקה לתקשורת חזותית
שבוע האיור 2017 :  אוהבים אמנות. עושים איור

 

אירוע פתיחה חגיגי: חמישי, 16.11.17, 19:00 || בית קנדינוף, הצורפים 14, יפו

שעות פתיחה: ב׳- שבת 01:00-10:00

מכירת עבודות של סטודנטים בסופי השבוע: 16-18.11, 24-25.11

 

אוצרים: ירון שין(jewboy) ודנה שמיר

לגלריית העבודות 

לטאמבלר של התערוכה


 

24 דיוקנות עומק של מבחר דמויות מכל השדות החברתיים המקיפים אותנו תציג השנה במסגרת שבוע האיור. כל דיוקן מנסה דרך טכניקה ומתן פרשנות להציע מידע, שהינו ערך מוסף פיוטי ואישי, אודות הדמות, דימוייה הציבורי, פועלה וההקשרים האסוציאטיביים שעולים מאישיותה. בין הדמויות המאויירות: רות דיין, ליאור שליין, קותימן, גילה גולדשטיין ז״ל, א.ב יהושוע, פרופ׳ אבשלום קור, ירון ברלד, לוסי אהריש ועוד.  
האיורים נוצרו במסגרת קורס איור שנה ג׳, במחלקה לתקשורת חזותית, בהנחיית המאיירת דנה שמיר.

 

משתתפים: ארז שמח, גל הראל, הגר לב טוב דודאי, הגר מסר, טליה דריגס, יואב עופר, לירון טבת, מור לובקה, מירב לרך, מריה פייגין, נוי אליצור, נועם דושי, נועם זיסו, נטלי ברקוביץ', עופרי גיל, עופרי פורטיס, ענב שרון, קרן פיילהרד, רותם אגוזי, רותם גזונטרמן, ריטה אליסוב, שחר דרורי, שחר נפתלי, שירן זאדה.

 


 

ירון שין (Jewboy ), ראש המח' לתקשורת חזותית :

" להיטפל לסלבריטאי זו לא חוכמה. הפרסום ואור הזרקורים הוא ״הרמה להנחתה״ עבור צלמי פפראצי, עיתונאים והציבור הרחב שאוהב לחרוץ דין מהיר ושיפוטי. כשיצאנו לדרך לקחנו על עצמנו משימה: לוותר על השיפוטיות, להתנתק מהדעות הקדומות, ללמוד את הדמות ולכתוב את סיפורה לתוך הפורטרייט. משימה ההופכת את המאייר למדווח, ביוגרף ומספר סיפורים.

האיור הינו הכלי המושלם למשימה שכזו והתוצאות המרתקות – בהתאם"

 

דנה שמיר:

" נקודת המוצא של התערוכה הינו תרגיל באיור דיוקן. תחילתו במחקר בסיסי אודות הדמות המאויירת ונסיון למזג את המידע : הקשרו, פועלה של הדמות, כלומר התוכן, הפואטיקה שלה  ונוכחותה הציבורית, עם פרשנותו האישית של המאייר. כיצד הוא רואה אותה? כיצד הוא מגיב אליה ומה היא מפעילה אצלו? מדוע בחר בה? כיצד מנסחים נקודות אישיות מבלי להפכה לקריקטורה נלעגת?

סדרת הדיוקנות לפיכך, אינה מתיימרת להיות קריקטורות פוליטיות מגכיחות, אלא משלבות בעדינות בין פנים לחוץ ובתווך – המאייר. זהו נסיון לפתור את החידה: כיצד הפנים יתנסח לצורה וצבע והאם החוץ – מגלה דבר מה, על מה שבתוכו?"

 

לגלריית העבודות 

לטאמבלר של התערוכה

להורדת ההזמנה (PDF)