לימודי אדריכלות תואר ראשון

מקצועות טכנולוגיים במחלקת ארכיטקטורה וחינוך של המרכז האקדמי ויצו חיפה

 

לימודי אדריכלות במחלקת ארכיטקטורה וחינוך של המרכז האקדמי ויצו חיפה, משלבים בתוכם מגוון רחב של מקצועות לימוד שונים כגון: מקצועות התכנון והעיצוב, מקצועות רקע ותיאוריה ומקצועות טכנולוגיים. בשורות שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על נושאי הלימוד בתחום המקצועות הטכנולוגיים בדרך לקבלת Ed.B.Arch תואר ראשון באדריכלות והוראה בתחום האדריכלות.  

 

ליצירת קשר לחצו כאן

 

במסגרת לימודי אדריכלות תואר ראשון במחלקת ארכיטקטורה וחינוך של המרכז האקדמי ויצו חיפה, מושם דגש מורחב של תחום המקצועות הטכנולוגיים, כאשר בין יתר נושאי הלימוד בתחום זה ניתן למצוא:

 

  • תורת המבנה- היכרות מעמיקה עם תהליכי הבנייה ואופן ביצועים
  • סטטיקה- היכרות עם עקרונות תכנון שלד מבנה ותפקוד חלקיו
  • יישום טכנולוגי- היכרות עם עקרונות תכנון הפרטים במבנים, לרבות, טכנולוגיות בנייה, חומרי בנייה, מערכות המבנה, שלד המבנה וכדומה.
  • חומרים ותהליכים- היכרות מעמיקה עם תכונות חומרי הבניין, תהליך הכנתם, שיטות בדיקתם וכדומה.
  • תכנון אקולוגי- היכרות עם תחום התכנון האקולוגי במסגרתו נלמדים נושאים כגון: תכנון מודע אקלים, עקרונות בקרת האנרגיה, אזורי אקלים שונים, בקרת אנרגיה פסיבית, תכנון אופטימאלי לתנאי אקלים כאלו ואחרים, התאמת מבנים לנוחות אקלימית, מיקרו-אקלים במבנים ועוד.
  • קיימות וחדשנות בסביבה הבנויה- היכרות עם תקן LEED – התקן האמריקני לבנייה ירוקה, השפעת תקני הבנייה הירוקה על תכנון מבני מגורים/מסחר/שכונות מגורים/מבני ציבור וכדומה.
  • מערכות שירות במבנים- היכרות מעמיקה עם עיקרי מערכות השירות במבנים, לרבות, אינסטלציה סניטרית, חשמל, תאורה, אקוסטיקה וכדומה.

 

המקצועות הטכנולוגיים הנלמדים במסגרת לימודי אדריכלות תואר ראשון במחלקת ארכיטקטורה וחינוך של המרכז האקדמי ויצו חיפה, מהווים חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים והם נועדו לצרכי הבנה מעמיקה של ההיבטים הטכנולוגיים הנלווים להליך התכנון, וכל זאת תוך רכישת ידע ופיתוח מיומנויות בקרב הסטודנטים לצרכי שילובן כחלק מובנה בהליך התכנון והעיצוב.

 

רוצים לדעת יותר על תכנית הלימודים ללימודי תואר ראשון באדריכלות במחלקת הארכיטקטורה וחינוך של המרכז האקדמי ויצו חיפה? צרו קשר עוד היום עם צוות יועצות הלימודים במרכז הרישום והייעוץ. ליצירת קשר חייגו:  1-800-770-990