לימודי חוץ - מעבדאדא

במסגרת הפרויקט "סטודנטים מעצבים שפה גרפית" התבקשו תלמידי השנה השניה בעיצוב גרפי בלימודי חוץ, לעצב תדמית ל"מעבדאדא" – מרחב היצירה החווייתי במוזיאון, השוכן במרכז כפר האמנים עין הוד.

 

משימתם של התלמידים הייתה לפתח שפה גרפית הכוללת עיצוב לוגו, ניירת, כרטיס ביקור, מעטפה, נייר מכתבים, כרזה וערכת הפעלה בנושא תנועת דאדא. התהליך כלל מחקר-למידה שביצעו התלמידים על הדאדא שכלל ביקור בכפר האמנים, במוזיאון ינקו דאדא ובמעבדאדא והסתיים בעיצוב התוצרים הגרפיים.

 

 22 סטודנטים הגישו הצעות, שמתוכן בחר צוות משותף של המוזיאון ולימודי חוץ את המיתוג שעיצבה נועה בלטר. נועה היטיבה לבטא את רוח המקום מבחינת החיבור בין החפצים וקהל היעד בצבעוניות שמזכירה מסמכים ישנים.

העבודות שהציעו הסטודנטים, במסגרת קורס עיצוב לאמנות, בהנחיית המעצבת רייצ'י וולפיש, תוצגנה בתערוכה בחלל ה'מעבדאדא'.

הסטודנטים נדרשו לפתח שפה גרפית הכוללת עיצוב לוגו, ניירת (כרטיס ביקור, מעטפה ונייר מכתבים) כרזה וערכת הפעלה בנושא תנועת הדאדא.

 

ד"ר גילה דנינו-יונה, מנהלת לימודי חוץ:

"כחלק מתהליך הכשרת המעצבים הגרפיים הם נדרשים להתמודד עם פרויקטים משמעותיים ומציאותיים שיאתגרו אותם וידמו את תהליך עבודתו של מעצב גרפי. שיתוף הפעולה עם המעבדאדא היה אתגר מבחינה עיצובית והוא אפשר לתלמידים להתנסות בתהליך שהוא בהשראת אמני הדאדא, שכן הפרויקט קרא להם לשבור את הכלים ולהתנסות בעיצוב לא שגרתי בטכניקות מגוונות. על העובדה שהתהליך היה משמעותי מעידות העבודות המגוונות שאני מזמינה את הקהל בחום לצפות בהן"

 

הפרויקט הייחודי, התקיים במתכונת של תחרות והעבודה הזוכה נכנסת לשימוש מסחרי ב'מעבדאדא'.

העבודות הזוכות הן:

מקום ראשון – נועה בלטר

מקום שני – מיטל מילברג

מקום שלישי – בת אל לב רן

 

ביום שישי, 27.7.18 בשעה 12:00 תפתח תערוכה שתציג את כל 22 ההצעות שהוצעו לתחרות וכן הפרויקטים הזוכים בשלושת המקומות הראשונים.
התערוכה תוצג במרחב הטבעי ביותר להצגתה – המעבדאדא שהינה חלק ממוזיאון ינקו דאדא.

מועדי פתיחת התערוכה: מיום 27.7. ועד 3.8.18.

בימים א'-ה' 10:00-15:00; ביום שישי 10:00-14:00; ובשבת 10:00-15:30.

 

זו השנה השנייה לשיתוף הפעולה המוצלח בין לימודי חוץ ומוזיאון ינקו דאדא. בשנה שעברה עיצבו הסטודנטים את הקטלוג ל-100 שנה לדאדא והעבודות של התלמידים הוצגו במוזיאון.

 

הנחייה: רייצ'י סרנוף-וולפיש