תערוכת "עושים גלים" במוזיאון הימי הלאומי

20/07/22

המוזיאון הימי הלאומי והמרכז האקדמי ויצו מציגים:

'עושים גלים' | תערוכת קיץ לכל המשפחה

פתיחה: יום שישי, 29.7.22, 11:00

 

המוזיאון הימי הלאומי פותח את עונת הקיץ עם תערוכת אנימציה קייצית ומרעננת שנוצרה בשיתוף פעולה עם המחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה.

 

במרכז התערוכה יוצגו סרטוני אנימציה שנוצרו בהשראת שירי ים מוכרים ואהובים, ובהם 'שיר ההפלגה' מאת לאה גולדברג, 'כמו ים' מאת יונתן גפן, ופזמוני הקיץ הקלילים והסיפוריים של דני סנדרסון, ובהם - "אמא ודני', 'שיר המלחים' ו'גלשן'.

הסרטונים נוצרו על ידי סטודנטיות וסטודנטים בשנה ג׳ במחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה. התערוכה מציגה את תהליך היצירה של הסרטונים משלב גיבוש הרעיון הראשוני, דרך עיצוב הדמויות ותכנון הסרט ועד לאנימציה עצמה.

בנוסף, יוצגו בתערוכה פוסטרים ועבודות שונות שמשקפות את תהליכי העבודה של האנימטור – עיצוב הדמויות, פיתוח הסטוריבורד, בניית הקומפוזיציות, תסריט ועוד, כך שהקהל יוכל להתוודע לתהליך היצירתי. עמדת יצירה תאפשר לקהל להתנסות בעצמו ביצירת סטוריבורד.

המבקרים בתערוכה יוכלו להכיר ולגלות את תהליך העבודה המורכב ואת השלבים הרבים הנדרשים ליצירה של סרטון אנימציה. כל סרט מתחיל בבחירת רעיון, במחקר ובכתיבת תסריט וממשיך בשלבים של תכנון הסצנות, עיצוב העולם החזותי והדמויות, בחירת הסאונד והמוזיקה – עד לעבודת ההנפשה עצמה. כאשר אנימטור עובד על סרט עליו להיות בונה התפאורה, מלביש הדמויות, שחקן, עורך, תאורן ואיש סאונד. לכן ברוב המקרים הפקת סרט אנימציה דורשת עבודת צוות.

 

העבודות נוצרו בטכניקות של אנימציה קלאסית וסטופ־מושן במסגרת קורס איור לאנימציה בהנחיית שחר קובר וקורס אנימציה בהנחיית ניר פילוסוף.

 

אוצרת המוזיאון הימי: עדי שלח.

 

המוזיאון הימי הלאומי, שד' אלנבי 198, חיפה

שעות פתיחה בחודש אוגוסט :

ימים ראשון – חמישי: 10:00 – 18:00

ימי שישי 10:00 - 14:00 / ימי שבת 10:00 - 18:00