צילום לימוד

המחלקה לצילום של המרכז האקדמי ויצו חיפה

צילום מהווה כיום מדיום מרכזי ובולט בחיינו, וככזה, הוא אחד מתחומי הלימוד המסקרנים והיצירתיים ביותר. לא מפתיע, אם כך, שכאשר עומדים בפני בחירה של מסלול לימודים, צילום הפך לבחירה פופולארית במיוחד.

במחלקה לצילום של המרכז האקדמי ויצו חיפה, תוכלו למצוא מסלול לימודי צילום מורחב. המסלול מקנה לסטודנטים את ארגז הכלים המקצועי ביותר, הן בענף הצילום המודרני והן בענף הצילום המסורתי. תכנית הלימודים כוללת הכשרה בסגנונות צילום שונים, כמו לימודי צילום וידאו פרקטי או לימודי צילום אומנותי.

ליצירת קשר לחצו כאן

לימודי הצילום במחלקה משלבים בתוכם נושאי לימוד עיוניים לצד נושאי לימוד יישומיים, כאשר סגל המחלקה מורכב ממרצים ואנשי מקצוע מובילים בתחום. עבודותיהם ויצירותיהם של חברי הסגל, מככבים באופן תדיר בכל אמצעי התקשורת, בגלריות ובמוזיאונים בארץ ומסביב לעולם.

בחלק העיוני של מסלול לימודי הצילום, מושם דגש מקצועי על העמקת הידע בתחומים שונים. זאת במטרה לפתח בקרב הסטודנטים יכולות אינטלקטואליות, אסתטיות ואתיות בכל הנוגע לעולם הצילום. בין הנושאים הנלמדים בחלק העיוני של המסלול:

  • תולדות הצילום
  • תולדות האמנות
  • תולדות הקולנוע
  • תולדות העיצוב

בחלק המעשי של מסלול הלימודים, הסטודנטים רוכשים את מיומנויות הצילום העתידות לשרת אותם בתחומי התעשייה השונים. ביניהם קולנוע, דיגיטל, פרסום, אופנה, צילום אומנותי, צילום דוקומנטרי וכדומה. במסגרת נושאי הלימוד בתחום היישומי, הסטודנטים במחלקה לצילום לומדים להכיר את כל האמצעים הטכנולוגיים הנלווים לענף הצילום, כמו צילום כימי, דיגיטלי וממוחשב.

המסלול במחלקה נמשך ארבע שנים, כאשר בשנתיים הראשונות הסטודנטים רוכשים מיומנויות בסיס, כמו ראייה ותפיסה צילומית וקולנועית, ופיתוח יכולות טכניות לשליטה מוחלטת במצלמה. בשנת הלימודים השלישית והרביעית, מוצעים לסטודנטים קורסי בחירה שונים, המהווים חלק מתכנית הלימודים. קורסים אלו נועדו לאפשר לכל סטודנט וסטודנטית לפתח את יכולותיהם וכישוריהם הייחודים, באחד מתחומי ההתמחות האלה. הקורסים המוצעים הינם חלק ממרחב המדיה של ענף הצילום, החולש על תחומים שונים כמו צילום תיעודי, צילום אומנותי, צילום אופנה, צילום מסחרי ועוד.

הבחירה בין תחומים אלה, מתאפשרת הודות להעמקה ולהיכרות של הסטודנטים עם עולמות הצילום השונים. באופן זה, יוכלו להרגיש איזה תחום מושך אותם במיוחד, הן מבחינה רגשית והן כמקצוע לעתיד. צילום קולנוע, לדוגמא, הוא אחד התחומים המאפשרים שילוב של גישה יצירתית והשארת חותם אומנותי, לעומת צילום מסחרי שיש לו פן טכני והוא דורש דיוק מסוג אחר.

ישנם מספר היבטים שיכולים לסייע לסטודנטים לבחור בנתיב הלימודי המתאים להם:

  1. זיהוי התשוקה הפנימית – מה הם תחומי העניין הקרובים לליבם, התוכן שהם נהנים ליצור והנושאים שמעוררים בהם השראה.
  2. התייעצות עם חברי הסגל – מתוך ההיכרות עם הסטודנטים, מנחי הקורסים השונים יוכלו לייעץ ולהכווין אותם לבחירה המתאימה ביותר עבורם.
  3. זיהוי החוזקות – כל תחום בענף הצילום דורש מיומנויות שונות. לפני שבוחרים לאן לפנות, רצוי לזהות את החוזקות האישיות, ולמצוא את הסגנון שמתחבר אליהן. ישנם מי שנמשכים לעבודה טכנית יותר, אחרים מתחברים לצד האמנותי והיצירתי, ויש כאלה שנהנים במיוחד מתיעוד סיטואציות ובניית סיפור.
  4. התפתחות מקצועית – כאשר בוחרים בתחום התמחות מסוים כמקצוע לעתיד, כדאי לבחון גם את אפשרויות התעסוקה והצמיחה באותו ענף. כדאי להתייעץ בנושא עם צוות המורים, שכאמור מורכב מצלמים פעילים בכל מגוון הסגנונות.

אחד היתרונות הבולטים של לימוד צילום וידאו במסלול המשלב תחומים שונים, הוא רוחב היריעה ומגוון האפשרויות, הרחב בהרבה ממסלולים המתמקדים רק בלימוד קולנוע. לימודים מסוג זה מעניקים לסטודנטים ידע רחב ומגוון, שיוכלו להשתמש בו גם בשלב בו יתמקדו בסגנון צילום מסוים. באופן זה, כל הכלים שירכשו במהלך הלימודים, יוכלו לשמש אותם בהמשך הדרך המקצועית בה ייבחרו.

המסלול של לימוד צילום וידאו מתאים לכל מי שמתעניינים בתחום, בדגש על צלמים חובבים ועל צלמים בראשית דרכם, המעוניינים לרכוש ידע נוסף ולהעמיק בתחום. כמו כן, המסלול מתאים גם לצלמים מנוסים יותר, שרוצים להתפתח לכיוונים נוספים מבחינה מקצועית או לרכוש יותר ידע תיאורטי.

לימודי צילום וידאו במחלקה לצילום של המרכז האקדמי ויצו חיפה

אם בכל אירוע אתם תמיד אלה שמחזיקים את המצלמה, אם צילום תמיד עניין וסקרן אתכם, או אם אתם בתחילת דרככם המקצועית – המחלקה לצילום של המרכז האקדמי ויצו חיפה היא המקום הנכון עבורכם. מסלול לימודי הצילום שלנו יעניק לכם ידע תיאורטי ומעשי, שיאפשר לכם להכיר מקרוב את ענף הצילום על כל חלקיו. בין היתר תוכלו להתנסות במגוון רחב של סגנונות צילום, ולהתמקצע בתחום הספציפי בו תרצו להתמחות. בתוך כך, תכירו את הצדדים המעשיים והטכניים של הצילום, בצד העמקה ברקע ההיסטורי שלו ושל התחומים המשיקים לנושא.

לפרטים נוספים אודות מסלול הלימודים, אתם מוזמנים לפנות לצוות היועצות שלנו במרכז הייעוץ והרישום של המרכז האקדמי ויצו חיפה.
צלצלו אלינו  1-800-770-990