ד"ר גץ סלומון רחל

גץ סלומון רחל

ד"ר רחל גץ סלומון - ראש המחלקה לעיצוב אופנה

 

יוצרת, מרצה וחוקרת.

רחל גץ סלומון היא מעצבת אופנה בהכשרתה, בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה של בצלאל האקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים. לרחל תואר שני בהצטיינות יתרה בלימודי תרבות מהאוניברסיטה הפתוחה, ועבודת הדוקטורט שלה, במסלול לעיצוב שבפקולטה לארכיטקטורה בטכניון עוסקת בקשר שבין אופנה לזהות. רחל היא מרצה בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, והיא מנחת פודקאסט האופנה "מתלבשות על זה", היא מבקרת וכותבת במוספי גלריה וספרים של עיתון הארץ, ובעלת פינה קבועה בתכנית "סוכן תרבות", כאן 11.

 

רחל מאמינה כי אופנה מבוססת על הרעיון של שינוי וכשהיא משתנה היא משנה סדרי עולם. אופנה היא בכל מקום ובכל זמן, ולהיות מעצבי אופנה זה להיות אנשי הזמן- האנשים שרואים לנגד עיניהם את השינוי החידוש, את הצעד הבא. מעצבות ומעצבי אופנה אחראים למהפכות גדולות וקטנות, ליחס של בני האדם אל הגוף שלהם, לתפיסה שלנו את עצמנו ואת היחסים שלנו עם אחרים ועם העולם. לכן העוסקים באופנה נוגעים בעצם בכל תחומי החיים והם יוצרים דינמיים ופתוחים.

רחל שואפת לעשייה טכנית ברמה גבוהה יחד עם מחקר, ניסיונות, תעוזה ויצירתיות.

בעולם שבו כבר שום דבר לא יציב- האקלים משתנה, ההגדרות המגדריות נזילות והמרחב האנושי הופך לדיגיטלי האופנה הולכת ונעשית יותר ויותר חשובה, ולכן לימודי האופנה הופכים ליותר משמעותיים. הם לא יכולים להיות עסוקים רק איך בעיצוב ההווה אלא גם בעיצוב בעתיד.

מחקריה של רחל עוסקים בקשר שבין אופנה לזיכרון ובין אופנה וזהות, באנתרופולוגיה של אובייקטים של לבוש ובלבוש כתרבות חומרית.

 

מחלקה: 

  • תואר ראשון .B.Des בעיצוב אופנה