לימודי אדריכלות במרכז האקדמי ויצו חיפה

אדריכלות (ארכיטקטורה) הינו תחום עיסוק מקצועי רחב היקף העוסק בכל היבטי התכנון והעיצוב של מבנים וחללים. תחום מקצועי זה ידוע גם בשם אמנות הבנייה והוא משלב בתוכו בין היתר את עולמות העיצוב, התכנון, ההנדסה והטכנולוגיה. תחום לימודי האדריכלות נמנה כיום על תחומי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל וזאת לנוכח הביקושים ההולכים וגוברים בשוק העבודה לבוגרי תואר ראשון באדריכלות.

במחלקת ארכיטקטורה וחינוך במרכז האקדמי ויצו חיפה, עומד לרשותכם מסלול ייחודי של  אדריכלות לימודים בו מושם דגש על הגישה הכוללנית לתכנון, המדגישה את האיזון בין תכנון ועיצוב לעולמות הטכנולוגיה וההנדסה.

בנוסף להיבט הטכני-מקצועי הנלווה לכל מסלול של לימודי אדריכלות, תכנית לימודי האדרכילות במרכז האקדמי ויצו חיפה, עוסקת גם בשאלות חברתיות, פוליטיות, כלכליות וסביבתיות המשפיעות באופן כזה או אחר על המרחב בו אנו חיים, וכל זאת מתוך מטרה לאפשר לסטודנט/ית להיות מעורה בקונטקסט החברתי, טכנולוגי ותרבותי כחלק בלתי נפרד מעולם העיצוב והתכנון.

 

ליצירת קשר לחצו כאן

נושאי הלימוד במסגרת לימודי אדריכלות

 

במסגרת הלימודים במחלקת ארכיטקטורה וחינוך במרכז האקדמי ויצו חיפה, הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של נושאי לימוד שונים הקשורים לעולמות התכנון והעיצוב של מבנים וחללים, כאשר בין יתר נושאי הלימוד במסלול אדריכל לימודים תוכלו למצוא: תולדות האדריכלות, ארכיטקטורה של מבנים, מתמטיקה לארכיטקטורה, הנדסה תיאורית, עיצוב סביבתי, תכנון גנים ופארקים עירוניים, שימור ושיקום מבנים, אדריכלות פנים לימודים, תכנון בעזרת מחשב ואופן השימוש בתוכנות שרטוט, היכרות מעמיקה עם חוקי התכנון והבנייה המונהגים בארץ ובעולם, טכנולוגיית בנייה מודרניות ונושאי לימוד נוספים אשר נועדו להקנות לכל אחד ואחת מהסטודנטים את היכולות, המיומנויות והכלים המקצועיים הנדרשים לצרכי עיסוק עתידי בענף האדריכלות ו/או להוראה בתחומי העיצוב והארכיטקטורה.

 

מחלקת הארכיטקטורה וחינוך במרכז האקדמי ויצו חיפה, מעניקה לבוגרי המחלקה (בתום 5 שנות לימוד) זכאות לתעודת Ed.B.Arch (תואר ראשון באדריכלות). באמצעות תעודה זו הבוגר/ת יכול להירשם בפנקס האדריכלים ולאחר תקופת התמחות בת 3 שנים במסגרת עבודה במשרד אדריכלים מורשה, לגשת למבחני ההסמכה הנערכים על ידי רשם האדריכלים והמהנדסים בישראל לצרכי קבלת רישוי מקצועי ורישום כ- אדריכל מורשה.

 

רוצים לדעת יותר על תכנית הלימודים במחלקת ארכיטקטורה וחינוך במרכז האקדמי ויצו חיפה? אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולהיחשף לתכנית הלימודים בפריסה לפני שנים. כמו כן, אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני עם צוות יועצות הלימודים הפועלות במרכז הרישום והייעוץ של המרכז האקדמי ויצו חיפה. לשיחת ייעוץ חייגו: 1-800-770-990.