לימודי איור

לימודי איור במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה

 

אם לימודי איור מעניינים אתכם תוכלו להשתתף במגוון קורסים ותוכניות לימוד רלוונטיות במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה. בין היתר הלימודים מוצעים במסגרת סטודיו לציור ורישום הנפרש על פני 100 שעות אקדמיות, ובו תרכשו מגוון כלים, החל בעקרונות לרישום וציור פיגורטיבי ועד לפיתוח שפה וסגנון ייחודיים משלכם. כמו כן, אנו מציעים מגוון קורסים באיור המהווים חלק מתוכנית הלימודים בתקשורת חזותית, הנפרשת על פני 4 שנים.

 

ליצירת קשר לחצו כאן

 

כמה דוגמאות לקורסים באיור 

 

על מנת לסבר את האוזן נביא להלן סקירה קצרה של לימודי איור כפי שהם מתבטאים במספר קורסים, המהווים חלק מתוכנית הלימודים בתקשורת חזותית. דוגמא ראשונה היא קורס מבוא לאיור המקנה לסטודנטים את יסודות האיור, עם תרגול עבודה במגוון טכניקות וכלים, ומטרתו היא לבדוק את תפקידה של הטכניקה באיור כבסיס לאפיון תוכן. בתוך כך, מושם הדגש על סגנון, העברת מסרים בכלים איוריים והתבוננות. 

 

דוגמא נוספת היא קורסים באיור טקסט-דיאלוג. קרוסים אלו מתחילים בבחינת תפקידו של המאייר בהארה של טקסטים, וביאורים ככלי לביטוי חזותי של תכנים ספרותיים ומילוליים. בתוך כך מושם דגש רב על פיתוח ביטוי, סגנון ושפה אישיים. בין היתר עוסקים בהבנה של שפת האיור באמצעות ניתוח עבודות של מאיירים ייחודיים ופעילים, ומתנסים במפגשים עם טקסטים בפורמטים שונים כמו כרזות, תלת מימד ועוד. מעבר לכך הקורסים עוסקים בהתייחסות לטקסטים ובאיור אדיטוריאלי שהו מוקנית הרבה משמעות לשפה האישית של המאייר, באמצעות תרגילים העובדים על קומפוזיציות, נרטיבים, פורמטים ייחודיים ומציאת הקול האישי.

 

על מנת לפתח ולחדד את הסגנון והשפה האישית, הסטודנטים משתתפים גם בקורס איור לשפה אישית מבחינת אופן הציור, מבחינה רעיונית, סגנון הדמויות, טכניקות ועוד. בלימודים אלו הסטודנטים לומדים להכיר ולחזק את שפתם הפרטית בדגש על טכניקות ידניות ושיטות עבודה שונות. מעבר לכך, הסטודנטים ישתתפו בקורס לפיתוח יכולות רישום לאיור ואנימציה העוסק ברישום קלאסי שתומך באנימציה ואיור מהצד האקדמי. 

 

המעוניינים בפרטים נוספים על לימודי איור מוזמנים לעיין באתר או לפנות אל המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה בטלפונים 04-8562555 או 1800-770-990.