לימודי וידאו ארט

לימודי וידאו ארט כחלק מתואר בתקשורת חזותית

אם אתם מתעניינים בתקשורת חזותית בכלל או בוידאו ארט בפרט, הינכם מוזמנים להצטרף אך תוכנית הלימודים לתואר ראשון במחלקה לתקשורת חזותית של המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה. מדובר בתוכנית המתעדכנת בכל עת בהתאם לשינויים והמגמות בענף, אשר מעניקה לכם קשת רחבה של כלים במגוון תחומים חדשניים ומסורתיים, לרבות לימודי וידאו ארט.

 

ליצירת קשר לחצו כאן

 

כמה מילים על וידאו ארט

וידאו ארט הינו תחום מעולם האומנות בו הכלי המרכזי הוא דימויים דיגיטליים ולכן גם נעשה שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות לצורך ההקרנה והשמירה של היצירות. מדובר ביצירות מקשת רחבה של תחומים וז'אנרים החל ביצירות פואטיות ותיעודיות ועד לאנימציה, וזאת במגוון רחב של מופעים ותצוגות המהוות חלק בלתי נפרד מהיצירה עצמה. כך לדוגמא, ישנן יצירות וידאו ארט המבוססות על הקרנה בטלוויזיה, יש המוקרנות על מסכים, על פסלים, מיצבים, מוניטור וכן הלאה. כאמור, היצירות יכולות לעסוק בקשת רחבה של נושאים אך לעיתים קרובות קיים בהם דגש ואמירה לגבי היחסים הנוצרים בין הצופים למיצג, או התבוננות על מדיומים שונים ובעיקר על הקולנוע. בתוך כך, מה שמבדיל את הוידאו ארט ממדיות קולנועיות אחרות הוא בין היתר חוסר מחויבות לעלילה או לשימוש בשחקנים.

 

וידאו ארט בלימודי תקשורת חזותית

כאמור, לימודי וידאו ארט מהווים חלק מהתוכנית לתואר ראשון במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה. מדובר בתוכנית לימודים מקיפה העוסקת בין היתר במדיה הדיגיטלית, עיצוב אינטראקטיבי, תפישה וירטואלית, עיצוב למדיות שידות טלוויזיוניות, אנימציה, לימודי וידאו – תסריטאות, עריכה, בימוי, פוסט פרודקשן וסאונד. כמו כן נלמדים מקצועות מסורתיים כמו תפישה חזותית, עיצוב גרפי, צורה וצבע, צילום וידאו וסטילס, ארט דיירקשן, ציור ואיור, ועוד.

יש לציין כי לצד הלימודים העיוניים, בתוכנית הלימודים מושם דגש רב על התחום המעשי ועל רכישת מיומנויות, כלים וטכניקות מגוונות בעיצוב תקשורת חזותית. בין היתר, הסטודנטים רוכשים מיומנות גבוהה ועדכנית בתוכנות מתקדמות המשמשות בתחומי העיצוב השונים, בדגש על הבנה ויכולת יישום בפתרון בעיות בתקשורת חזותית אינפורמטיבית.

 

המעוניינים בפרטים נוספים אודות לימודי וידאו ארט ועל תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת חזותית, מוזמנים לעיין באתר או לפנות אל המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה בטלפונים 04-8562555 או 1800-770-990.