נוסטלגיה עתידנית ויצירת פנטזיות

את תערוכת הבוגרים השנה מיתגו אורנה שובייב ונעם גלעדי, סטודנטיות שנה ד' מהמחלקה לתקשורת חזותית

הי בנות!

שנה שלמה אתן עובדות על מיתוג תערוכת הבוגרים שלנו! עוד מעט העיצובים שלכן יהיו תלויים על עיגולדים ברחבי חיפה, ויכסו את הבניין..

 

אז איך הכל התחיל?

התהליך התחיל מסמסטר א' בקורס מיתוג עם דנה גז, הבריף היה למתג את תערוכת הבוגרים וההכוונה הייתה לחפש מה מייחד את המכללה.  בדרך כבר בחרנו את הדברים החשובים בעיננו.

בחרנו להתייחס לתערוכות הבוגרים ואל ארבע השנים שבילינו כאן כאל מרחב של פנטזיות, שמאפשר לסטודנטים להמציא, לדמיין, לברוא עולמות. להלחים היברידיים חדשים.. נתנו מקום לפנטזיות שלנו והגענו למן מכונות שמורכבות מדברים שאנחנו רואות.

 

איך הגעתן לעיצוב הסופי? מה הקונספט שלכן?

המחשבה הראשונה הייתה "עתידנות" אבל עתידנות עם מבט נוסטלגי של שנות ה80, שהיה עשור מלא בפנטזיות על העתיד שלנו – בשנות ה2000. ההשראה מתבטאת בצבעים, באפיון ובמכניקה.

הקונספט עבר שינויים בדרך, התחלנו עם קונספט והתקדמנו עם העיצוב, וחזרנו לקונספט ושינינו את העיצוב שוב ושוב. הדבר היחיד שהיה חשוב הננחה אותנו הוא שלימודי עיצוב במוסד אקדמי הם פלטפורמה שמאפשרת לאנשים עם רעיונות והמצאות לפרוץ החוצה.

לברוא דבר חדש שעוד לא היה. בעקבות זאת ומתוך זה גם בנינו פונט משלנו שמלווה את המיתוג.

 

סקיצות מוקדמות למיתוג התערוכה

 

באיזו דרך הליווי של הקורס עזר לכן עם המיתוג?

הקורס היה מאוד אינטנסיבי ומעשיר, דנה נתנה לנו כלים כדי לברוא דימויים מעניינים.

התהליך נמשך סמסטר אחד, אבל לא מיצינו. אולי היינו יכולות לפתח את זה אפילו יותר.. בסמסטר ב' אחרי שהמיתוג שלנו נבחר, ההנחיה ממשיכה עם ראש המחלקה ירון שין

 

ועכשיו הכל קורה – מבריף של קורס מיתוג למשהו אמיתי! מתרגשות?

זה מרגש, די הצבנו את זה לעצמנו כמטרה. כיף לחלוק את החוויה ביחד ולטעום מהעולם האמיתי, לדעת איך דברים עובדים באמת.

 

 

איך היה לעבוד בצוות?

אנחנו צוות כבר שנתיים. גם במיתוג בשנה שעברה עבדנו יחד. אנחנו משלימות אחת את השנייה. לדוגמא נועם תתחיל פוסטר, ואני (אורנה) אמשיך ואחזיר לה. העיצובים עוברים ביננו הלוך חזור. אין משהו שרק מישהי אחת בנתה זה גם חלק מה"היברידיות" של המיתוג

אומנם זה קשה לשלב עם פרויקט הגמר אבל גם בהנחייה לפרויקט אנחנו ביחד. זה כמו לעשות שני פרוייקטי גמר מאוד שונים. גם במיתוג וגם באיור. זה מאוד מגוון וכייף!

 

 

 

לאיוונט תערוכת הבוגרים בפייסבוק