סיור לימודי ברומא

קבוצת סטודנטים משנה ד' במחלקה לתקשורת חזותית קיימה לאחרונה סיור לימודים בעיר רומא, כאורחי מוזיאון הוותיקן.

 

 

נקודת השיא בביקור היו סיור מודרך אינטנסיבי במוזיאון הוותיקן שכלל בין השאר גם את הקאפלה הסיסטינית ואת מעבדות הרסטורציה של המוזיאון וצפייה מוקדמת בתערוכת 'מנורת המקדש' שנפתחה בגלריה ברניני .

תערוכת 'המנורה' היא שיתוף פעולה ראשון מסוגו בכל הזמנים בין מוזיאון הוותיקן (אחד מן המוזיאונים לאמנות המוכרים והמובילים בעולם) לבין המוזיאון היהודי ברומא - המתעד את תולדותיהם ומורשתם של יהודי איטליה.

 

הסטודנטים ומנחי הקורס עם האב דניאל הנסי -  מנהל אגודת הידידים של מוזיאוני הוותיקן

 

 

על הכנת התערוכה עמלו צוותים משותפים לשני המוזיאונים, במשך למעלה משנה, והיא מציגה את המנורה כסמל מאחד בתרבות שתי הדתות: היהדות והנצרות - הבא לידי ביטוי במוצגים ארכיאולוגים וביצירות אמנות לאורך הדורות.

במרכז התערוכה מודגשת העובדה שהמנורה היא סמל מדינת ישראל ושההשראה לה באה מתבליט גולי יהודה בשער טיטוס ברומא. בתערוכת מוצגת הצעתם של הגרפיקאים שמיר לסמל המדינה - שהוגשה לממשלה הראשונה - והנושאת את חתימתו של דוד בן גוריון.

 

הסיור המקצועי התקיים במסגרת קורס העוסק בשילוב של טכנולוגיה ועיצוב ועסק השנה, באופן ספציפי, בפרוייקט חדשני בו עיצבו הסטודנטים ״חדר בריחה״ שנושאו שבעת ימי הבריאה והקשר  שלהם למנורת בית המקדש.

הסטודנטים תכננו מערכת חללים המחייבת את הצופה/משחק לפצח קודים ולפתור חידות העוסקות בנושאים התיאולוגים הללו. משימות הקורס היו תכנון קונספטואלי, בניית נרטיב ותסריט, עיצוב ותכנון  תוך עמידה במסגרות היתכנות תקציבית ודד-ליינים.

 

הדמייה של חדר הבריחה

 

הנחייה: ירון שין (Jewboy) , בת דזבלי

 

לגלריית תמונות מהסיור