פרויקטים ייחודיים

עיקר מעיינה של האקדמיה נתון בעת הזאת להסרת המחיצות "המסורתיות" המפרידות בין הדיסציפלינות המקצועיות השונות ויצירת שיח חדש בתוך המוסד (בין מסלוליו השונים) ומחוץ לכתליו: עם התעשייה, עם מפעלים חברתיים ועם מוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל.

כחלק ממימוש החזון החדש, אנו מקיימים בשנים האחרונות סידרה של פרויקטים חוצי-גבולות בתחומים שונים, ובכללם:

עם ענקית ההי-טק חברת "אינטל", עם מכון וייצמן למדע, עם "קרן טמפוס" האירופאית (במסגרתה הוקדשה עבודת הסטודנטים לעיצוב מחודש של השידור הציבורי), עם הפקולטה לארכיטקטורה בלובליאנה, סלובניה (לתכנון מתחמי שגרירות ישראל בסלובניה ושגרירות סלובניה בישראל), עם יד-ושם (לטיפוח מורשת זיכרון השואה במישור הבינלאומי) ועם יוצרים שונים מעולם הקולנוע התיעודי בישראל ובתחום האיור.

המכנה המשותף לכל הפרויקטים הוא שראשיתם בשיח בין המחלקות השונות באקדמיה לבין גורמים מחוצה-לה, המשכה בעבודה הסדנאית בביתנו-פנימה וסיכומה בהצגתה מחוץ לאקדמיה במסגרות מארחות שונות בארץ ובחו"ל.

 


שכשעיצוב פוגש יזמות

שבוע היזמות חיפה  2017 מהווה הזדמנות מצויינת לציבור הרחב להתרשם מהפעילות העניפה אצלנו המעודדת את הסטודנטים להגיע לפתרונות חדשניים ומקוריים בתחומי העיצוב אותם הם לומדים.


שת"פ עם נמל חיפה

סטודנטים משנה ג' במחלקה לארכיטקטורה בקורס סטרקטורות דינמיות עבדו על פרויקט מיוחד בשיתוף נמל חיפה.
לכבוד הקמת שער כניסה חדש וטכנולוגי למוסף המכולות בנמל חיפה, הוחלט להקצות שטח לבניית מיצג סביבתי העשוי ממכולות ויהווה סמל חדש לנמל.
העיצוב הזוכה זכה לספק לנמל תיק מוצר גדי להביא את הפסל למימוש מלא.


ישראלי ופולני נכנסים לבר

שיתוף פעולה בין המחלקה לתקשורת חזותית  לבין בית הספר School of Form, Poznan, Poland . שיצרו סרטון אנימציה כאינטרפטציה לפואמת פואטרי סלאם של יוצרים מפולין וישראל

 


שבוע העיצוב בירושלים

במסגרת שבוע העיצוב בירושלים סטודנטים מהשנים ג' וד' במחלקה לתקשורת חזותית יצרו חומרים אנימטיביים תחת הנושא ״איים״ שהוא גם התמה המרכזית של שבוע העיצוב השנה.
הסטודנטים בנו מספר קטעי וידיאו ואנימציה סביב הנושא ויציגו בתערוכה סדרת עבודות אבסטרקט במושן גרפיקס, קומפוזיטינג ורוטוסקופינג.


סיור לימודי ברומא

קבוצת סטודנטים משנה ד' במחלקה לתקשורת חזותית קיימה סיור לימודים בעיר רומא, כאורחי מוזיאון הוותיקן.

 


לחלץ תווי פניהם – סיפורו של היחיד בשואה

שיתוף פעולה עם בית הספר להוראת השואה ביד ושם

 


לוח שנה מצולם תשע"ז - פרויקט בתכנית חינוך

 


פרויקט ספין מסטר

 פיתוח סדרת פאזלים חדשנית לענקית הצעצועים הקנדית ספין מאסטר

 


לוח שנה מצולם תשע"ו - פרויקט בתכנית חינוך

 


ילדים מציירים מורשת - שיתוף פעולה עם אונסקו ו- Playful Architect

 


אינטל

סטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה לקחו חלק בתחרות בה נדרשו להציג תפיסה תכנונית כוללת למשרדים החדשים של מחלקת העיצוב התפיסתי של חברת אינטל

 


טמפוס - סדנא בשבדיה

משלחת של סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית ומהמחלקה לצילום בשוודיה

 


לוח שנה מצולם תשע"ה - פרויקט בתכנית חינוך