ראיון עם ד"ר טיראן רוטמן

ד"ר טיראן רוטמן, ראש המחלקה לניהול שלנו נבחר לאחרונה על ידי מגזין 'דה מרקר' לאחד מבין 40 הצעירים המבטיחים בארץ, בקטגוריית 'מנהלים ויזמים'. ברכות חמות מכולנו !

ניצלנו את ההכרזה המרגשת הזאת על מנת לשאול את טיראן כמה שאלות אישיות ואקדמיות....

 

נתחיל מהסוף – איך הגעת לקבוצה המבריקה של המנהלים והיזמים שצויינה במגזין?

המגזין שזו שנתו ה-13 שבה הוא בוחר, החליט, להבנתי, לבחור השנה במנהלים ויזמים בעולמות אינטרדיסציפלינריים - כאלו המשלבים בין עולמות שונים. במקרה שלי, אני מניח בולט השילוב בין הפעילות האקדמית לפן המקצועי, בין תחומי העיסוק של כלכלה ומימון התנהגותיים לבין ייעוץ אסטרטגי. כולי תקווה שאממש את ההבטחה בשנים הבאות.

 

ספר קצת על העשייה המקצועית שלך מחוץ לאקדמיה

מזה כ-15 שנה אני עוסק, לצד ההיבט האקדמי, בייעוץ כלכלי על גווניו השונים - מהערכות שווי ועד ייעוץ אסטרטגי לחברות גדולות וקטנות בארץ ובחו"ל. ככלל, נושא המחקר הכלכלי והייעוץ המקצועי בו הם כמעט אחד. על כן אני כה נהנה לשלב בין העולמות.                                              

בשנים האחרונות התמזל מזלי להקים חברת ייעוץ כלכלי אשר עסקה בתחום מדעי החיים, ולאחריה לסייע לחברת הייעוץ והמחקר האמריקנית, פרוסט אנד סאליבן - מהגדולות בעולם בתחום הייעוץ האסטרטגי.

בשנה האחרונה אני מוביל את הסניף הישראלי ובכך משלב ידע פרקטי ומחקרי כאחד.

 

אתה מלמד קורס חשוב ביזמות עסקית במחלקה לניהול. כמה מילים על הקורס ועל הקשר שלו לעולם המקצועי מחוץ לאקדמיה?

הקורס הוא תולדה ישירה של עיסוקיי בעולם האמיתי. לדעתי וכפי שאני מיישם אותו גם כראש מחלקה, נדרשים תכנים מקצועיים לבוגר המחלקה. קורס היזמות מכשיר למעשה יזמים מכלל המחלקות במכללה להציג ולנתח את רעיונותיהם, בצורה אסטרטגית, תוך ניתוח כלכלי מעמיק. זהו דבר המתבקש מכל יזם המעוניין לגייס הון או להכניס משקיעים חדשים או להוביל צמיחה לעסקיו.

 

מה החזון שלך למחלקה לניהול?

המחלקה מצויה כיום בשינוי מתמיד. בחזוני עוד 3 שנים יכללו תארים נוספים אשר ישלבו את מקצועות העתיד כגון דאטא סיינס -שישולב במקצועות הניהול . לצד זאת, תואר בניהול שישלב מיקוד בתחום התרבות והאמנות - שלגביו נדרש פיתוח בישראל לאור המחסור באנשי מקצוע בתחום.

 

ד"ר טיראן רוטמן. צילום: אייל טואג