אירוע 'חשיפת אב טיפוס' ליזמים צעירים באזור חיפה

 

במסגרת התוכנית "עושים עסקים" של ארגון יזמים צעירים ישראל מיסודו של לאומי הוקמו השנה 16 קבוצות של תלמידים ממיטב בתי הספר מאזור חיפה, נשר, קרית אתא, קרית מוצקין וכפר גלים. במסגרת תוכנית זו התלמידים מתנסים בתהליך אמיתי של הקמת מיני חברה הכולל: בחירת בעלי תפקידים, גיוס הון, בחירת מוצר/שירות, ייצור, פיתוח ומכירה והשתתפות בתחרויות אזוריות כאשר קבוצות מצטיינות מעפילות לתחרויות ארציות ובינלאומיות. הקבוצות פועלות בהנחיה והדרכה של צוות מנחים הכולל: מנחה פדגוגי מבית הספר, סטודנטים ומנחים עסקיים מתנדבים מהקהילה העסקית.

 

ב 30.1.17 התקיים אחד האירועים המשמעותיים ביותר בתהליך אותו עוברות הקבוצות:  תצוגת ה'אב טיפוס', אצלנו במרכז האקדמי, בהובלת ביה"ס לניהול ולכלכלה, ששם לו לדגל להוביל את נושא היזמות בחיפה ובצפון.

במסגרת האירוע תלמידי הקבוצות הציגו בגלריה הראשית דוכנים עם אבי-טיפוס שלהם ועברו 3 סוגי ייעוץ:

ייעוץ ירוק -   בשת"פ עם המשרד להגנת הסביבה חיפה ומשרד איגוד ערים מפרץ חיפה
ייעוץ עסקי  - מטעם סטודנטים ומרצים של בית הספר לניהול ולכלכלה בויצו חיפה + צוות יועצים עסקיים מתנדבים התומכים בפעילות ארגון יזמים צעירים
ייעוץ עיצובי -  מטעם סטודנטים ומרצים של מחלקות העיצוב בויצו חיפה

 

ד"ר טיראן רוטמן, ראש ביה"ס לניהול ולכלכלה: "השותפות בין ארגון "יזמים צעירים" וביה"ס לניהול ולכלכלה היא תולדה של חיבור טבעי בין תחומי היזמות העסקית לבין חינוך תלמידי בתי ספר למצוינות ולפיתוח אישי. אנו מזהים בחיבור זה כבסיס ללימודי היזמות המתקיימים בבית הספר גם לקהל הבוגר". 

טל תמיר, ראש תוכנית לימודי חינוך : "שיתוף הפעולה מאפשר לסטודנטים לעיצוב ולחינוך לתרום מהידע המקצועי שלהם ליזמים הצעירים, וכן להתנסות במתן ייעוץ והנחייה בתחומי העיצוב, הפרסום והשיווק".

 

עם סיומו של האירוע הקבוצות יתחילו לייצר את המוצר ולהתכונן ליריד המכירות האזורי אשר יתקיים בקניון עזריאלי חיפה בסוף מארס.

 

צילום: הרצי שפירא