אודות לימודי חוץ

האמן ויליאם מוריס אמר על המוצגים "בתערוכה הגדולה" שהוצגה בלונדון לפני 150 שנה: "ערימות של זוהמה, טינופת ועיפוש המעוטרות בטלאים של בוטות פומפוזית זולה", דבריו היו נקודת מפנה ביחס לעיצוב. לאחריהם החלו אמנים ומעצבים לייצר מוצרי צריכה מעוצבים שנועדו להמונים. מה שלא היה מקובל קודם לכן. 
העיצוב מאפשר לנו לחיות בעולם בהבנה ובהרמוניה, לכן צרכני העיצוב והמעצבים, תופסים מקום מרכזי בנוף החברתי ובאקלים התרבותי. בחברה הישראלית המאופיינת בסקטוריאליות צריכה השאיפה לפלורליזם תרבותי, פוליטי וחברתי לתפוס מקום מרכזי, שכן, צבעו של הזמן, טעמם של מלחמה ושלום, וניחוח הומאני מטביעים חותמם ויוצרים שפה אמנותית ועיצובית מרובת דיאלקטים ואינטרפרטציות, שהיא בבואה לחברה של גווניה וטעמיה.

 

לימודי חוץ הוקמו לפני 36 שנים ומאז ועד היום הם בית לשוחרי אמנות ועיצוב, שמוצאים מענה לטעמים, לצרכים ולרצונות שלהם במגוון הקורסים וארועי התרבות. הקורסים מבטאים גישה הוליסטית שמשלבת ידע, מיומנות, פתיחות, רגישות חברתית והומאניות, דמיון ויצירתיות, חשיבה, הערכה עצמית וביקורת.
הקורסים הקצרים מעניקים מסגרת לימודים חוויתית אך משמעותית בתחומי העיצוב, הצילום והאמנות בעוד תכליתם של הקורסים הארוכים היא הכשרה מקצועית רחבה ומעמיקה.
 

אנו גאים בכך שאלפי תלמידים למדו אצלנו במהלך השנים ומדי שנה אנחנו קולטים מאות חדשים. סגל ההוראה של המרכז מורכב ממעצבים ומאמנים מומחים בתחומם, יוצרים פעילים, מרצים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ.
כולנו יחד עומדים לרשותך למפגש אישי, שיחה טלפונית או בפלטפורמות הדיגיטליות השונות. נשמח לענות על שאלותייך ולסייע בהכוונה בכל התלבטות הנוגעת לבחירת תחום הלימודים. העיסוק באמנות ובעיצוב מאפשר לאדם להקשיב לעצמו ולזולתו, להעשיר את חוויותיו ולטפח את רגישותו.

 

אנו מזמנים אותך להתנסות שתהיה שלב משמעותי בהתפתחותך האישית והמקצועית, נשמח לנהל עמך דיאלוג עיצובי ואמנותי פורה.