אופנה כמקצוע

 

"האופנה היא ראי המשקף את נשמתה של תקופה מסוימת. היא מתבגרת ועוברת מן העולם עם התקופה, וקמה לתחייה בתיאום עם הקצב החדש של התקופה הבאה אחריה. לאורך המסע המרתק הזה של האופנה ממאה למאה – היא מלווה את האדם בחיפוש מתמיד אחר האידיאל..."

  איב סאן לורן

בראשית שימש הבגד לאדם הגנה מפני פגעי האקלים, הטבע והסביבה. מהר מאד הפך למקור לביטוי עצמי של היחיד ולאמצעי המשקף את ההשתייכות החברתית, השבטית או המעמדית. כך התפתח עולם האופנה.
עיצוב אופנה הוא אמנות ואומנות גם יחד. האמנות שביצירת האופנה מושפעת מההתפתחות הטכנולוגית, מגורמי הסביבה ומאופי התקופה, התרבות, החומרים והתהליכים המתחדשים. האופנה היא כלי חשוב לניתוח תהליכים חברתיים, כלכליים ופוליטיים בהיסטוריה האנושית. מקומו של מעצב האופנה כיום דומיננטי יותר, למרות השפעת "הרחוב וההמון" – גורם שהפך לחלק מעיצוב האופנה.
ענף האופנה הופך רבגוני יותר ויותר, ומעצב האופנה חייב להיות רגיש לשינויים ולהתפתחויות ולהכיר את מורשת התרבות המקומית והבינלאומית.
קורסי המגמה מציעים פיתוח מיומנויות בציור, בעיצוב אופנה ובמקצועות העיצוב השונים, ותרגום רעיונות עיצוביים אלה לביטויים פונקציונליים. זאת באמצעות פיתוח הגישה העיצובית, פיתוח החשיבה הצורנית, כושר הביטוי האסתטי, הביצוע הטכני של בגד על כל מרכיביו וההתנסות בטכנולוגיה הקיימת.

 


אופנה כמקצוע

אופנה כמקצוע- מועד ינואר

אופנה כמקצוע למתקדמים


 

 

 


 

מן העיתונות:

22-08-2012 | פותחים שנה של אופנה | ידיעות חיפה

18-05-2012 | קניון חיפה | ידיעות חיפה